Nehéz meccset nyert az Egis Körmend a Kecskemét ellen

0
284
Egis Körmend – KTE-Duna Aszfalt 83-68 (15-15, 23-22, 17-20, 28-11)

Az Egis Körmend kosárlabda csapata 15 ponttal nyert a vendég Kecskemét ellen a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Egis Körmend – KTE-Duna Aszfalt
83-68 (15-15, 23-22, 17-20, 28-11)

Körmend, 2000 néző. Játékvezetők: Papp Péter, Goda László, Kulcsár Tibor. MKOSZ ellenőr: Bognár Tibor.

Egis Körmend: Turner 14/3, Németh Á. 4, Edwards 16/9, Varnado 15/3, Taylor 17. Csere: Person 3/3, Ferencz 8/6, Tóth N. 2, Durázi 4, Oroszi B. -, Takács K. -. Vezetőedző: Matthias Zollner

KTE-Duna Aszfalt: Wittmann 8/6, Thomas -, Milisavljevic 6/6, Djurasovic 16/12, Karahodzic 11/3. Csere: Révész 4, Derasimovic 16/6, Kucsera 5/3, Lewis 2, Molnár-, Plézer- Vezetőedző: Forray Gábor

A Körmendben bemutatkozott a két új szerzemény, a légiós Wesley Person Jr. és a visszatérő Tóth Norbert.

A kecskemétieknél megsérült az egyik idegenlégiósuk, Cleveland Thomas, akinek mielőbbi felépülést kívánunk. Információnk szerint a játékos válla sérült meg, ugrott ki a helyéről.

A csapatok fej-fej mellett haladtak a mérkőzés nagy részében, a tempót a vendégek 35 percig bírták. Ekkor a hazaiak magasabb sebességfokozatba kapcsoltak és nagyarányú győzelmet arattak.

Eredmények:

Sopron KC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 79-74 (20-21, 23-22, 15-15, 21-16)
Jászberényi KSE – Alba Fehérvár 82-95 (22-23, 12-31, 23-21, 25-20)
Szolnoki Olajbányász – OSE Lions 66-73 (17-21, 17-21, 17-11, 15-20)
DEAC – Naturtex-SZTE-Szedeák 94-78
Atomerőmű SE – Kaposvári KK 91-65
PVSK-Veolia – Zalakerámia ZTE KK 119-114 (19-18, 21-17, 22-28, 28-27, 15-15, 14-9) – kétszeri hosszabbítás után