Egis Körmend - BC Kijev Basket (ukrán) 96-74 (33-13, 27-19, 23-20, 13-22)

A továbbjutásról már lemaradt Egis Körmend hazai pályán rendkívül simán, 96-74-re nyert az ukrán BC Kijev Basket ellen szerdán a férfi kosárlabda FIBA Europe Cup második csoportkörének ötödik fordulójában.

Egis Körmend – BC Kijev Basket (ukrán)
96-74 (33-13, 27-19, 23-20, 13-22)

Körmend, 1100 néző. Játékvezetők: Marko Vuckovic (szlovén), Ilias Kounelles (ciprusi), Can Mavisu (török). Ellenőr: Srđan Dožai (horvát)

Egis Körmend: Turner 17/9, Kastrati 16/6, Edwards 7/3, Varnado 17/15, Taylor 11. Csere: Németh Á. 7/3, Ferencz 15/6, Takács K., Filipovics 4, Durázi 2, Martínez, Oroszi. Vezetőedző: Matthias Zollner

BC Kijev Basket: Shepherd 5/3, Bliznyuk 5/3, Hill 5/3, Pavlov 12, Korenjuk 21. Csere: Klassen 2, Pusztozvonov, Petrov 5/3, Krutousz 3, Kondrakov 11/9, Zaiec 5/3. Vezetőedző: Ainars Bagatskis

Az eredmény alakulása: 3. perc: 17–4. 6. p.: 23–7. 8. p.: 28–7. 12. p.: 38–20. 16. p.: 50–25. 18. p.: 58–28. 23. p.: 65–32. 27. p.: 81–45. 33. p.: 89–58. 35. p.: 92–63. 38. p.: 96–71
Kipontozódott: Németh Á. (36. p.)

A Körmend a csoportkör második szakaszában egy győzelemmel és három vereséggel állt, így négy forduló után már eldőlt, hogy nem juthat tovább a negyeddöntőbe. A Kijev ugyanakkor biztosan ott lesz a nyolc között, mivel százszázalékos teljesítménnyel vezette a K csoportot. A két gárda ukrajnai találkozóját 80-78-ra nyerte az ellenfél decemberben.

Matthias Zollner vezetőedző csapata – amely 14/3-as győzelmi mérleggel második az NB I-ben – gyakorlatilag két negyed után eldöntötte az összecsapást, ugyanis a félidőben szinte kétszer annyi pontot szerzett, mint riválisa (60-32).

A Körmend egy hét múlva hazai pályán, a holland Zwolle ellen zárja EK-szereplését. A második csoportkör négy kvartettjéből az első és második helyezettek jutnak tovább a negyeddöntőbe.