Ismét diákolimpiai országos bajnok a körmendi Kölcsey Ferenc Gimnázium kosárlabdában (A csapat tagjai: Balogh Máté, Érsek Marcell, Gyánó Kristóf, Habel Andrich Clemens, Kiss Barnabás, Kiss Benedek, Kiss Mátyás, Mihály Bence, Parcsami Kornél, Ralf Martinez, Szívós Patrik, Takács Kristóf)

Debrecenben rendezték meg 2020. január 23-26. között a 2019/2020. tanévi Kosárlabda „A” kategória Diákolimpia® Országos Döntőjét. A négy napos versenyen az ország legjobb középiskolás leány- és fiú csapatai mérkőztek meg a diákolimpiai bajnoki címekért.

Körmendet a Kölcsey Ferenc Gimnázium kosárlabda csapata képviselte a Diákolimpia® Országos Döntőjében, melynek a döntőjébe immár hatodszor jutottak be és harmadik alkalommal hozták el az aranyérmet!

Eredmények:

Csoportmérkőzések:
Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium – Körmendi Kölcsey Ferenc Gimnázium 62-87
Berzsényi Dániel Evangélikus (Liceum) Gimnázium és Kollégium Sopron – Körmendi Kölcsey Ferenc Gimnázium 34-74 (leléptetéssel)
Körmendi Kölcsey Ferenc Gimnázium – Tóth Árpád Gimnázium Debrecen 79-71

Elődöntő:
Körmendi Kölcsey Ferenc Gimnázium – Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola Törökbálint 76-35 (leléptetéssel)

Döntő:
Körmendi Kölcsey Ferenc Gimnázium – Tóth Árpád Gimnázium Debrecen 85-74

A körmendi Kölcsey Ferenc Gimnázium csapat tagjai:

Balogh Máté, Érsek Marcell, Gyánó Kristóf, Habel Andrich Clemens, Kiss Barnabás, Kiss Benedek, Kiss Mátyás, Mihály Bence, Parcsami Kornél, Ralf Martinez, Szívós Patrik, Takács Kristóf

A torna végeredmény:

1. Körmendi Kölcsey Ferenc Gimnázium
2. Tóth Árpád Gimnázium Debrecen
3. Szolnoki Széchenyi István Gimnázium
4. Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola Törökbálint
5. Berzsényi Dániel Evangélikus (Liceum) Gimnázium és Kollégium Sopron
6. Németh László Gimnázium, Általános Iskola Hódmezővásárhely
7. Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium
8. Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium Székesfehérvár

All Star csapat (fiú):

Balogh Máté (Körmendi Kölcsey Ferenc)
Takács Kristóf (Körmendi Kölcsey Ferenc)
Gáspár Mátyás (Debrecen Tóth Árpád)
Kiss Mátyás (Körmendi Kölcsey Ferenc)
Rékasi Bojta Bendegúz (Szolnoki Széchenyi István

Különdíjasok:

Legjobb fiú dobójátékos: Balogh László 87 pont (Hódmezővásárhely Németh László)
Legeredményesebb fiú csapat felkészítője: Kovács Kálmán, Kocsis Tamás (Körmendi Kölcsey Ferenc)

Képgaléria:

https://www.facebook.com/pg/diakolimpia/photos/?tab=album&album_id=2552420321708135

(9900.hu, mdsz.hu)