Hazai pályán kapott ki az Egis Körmend

0
80
Egis Körmend - Bakken Bears 80-86 (25-21, 16-20, 19-19, 20-26)

Az Egis Körmend kosárlabda csapata hazai pályán szenvedtek hat pontos vereséget a vendég dán Bakken Bears csapatától a FIBA Europe Cup 4. fordulójában.

Egis Körmend – Bakken Bears
80-86 (25-21, 16-20, 19-19, 20-26)

Körmend, 1800 néző. Játékvezetők: Can Mavisu (török), Ognjen Jokic (montenegrói), Franko Gracin (horvát). Ellenőr: Damir Kunosic

Egis Körmend: Turner 18/3, Edwards 16/6, Ferencz 2, Durázi 17/6, Taylor 14. Csere: Kastrati 10/6, Németh, Takács 3/3, Filipovics Vezetőedző: Matthias Zollner

Bakken Bears: Darboe 7/3, Jukic 14/6, Ongwae 5, Evans 16/3, Diouf 14/3. Csere: Efianayi, Ortiz 3/3, Hilliard 19/9, Sahlertz 6/6, Laerke, Galloway 2. Vezetőedző: Steffen Wich

Az eredmény alakulása: 3. p.: 0–7, 5. p.: 10–12, 8. p.: 20–15, 12. p.: 27–29, 16. p.: 34–29, 18. p.: 34–36, 23. p.: 43–48, 27. p.: 55–55, 33. p.: 63–65, 35. p.: 71–72, 38. p.: 77–81.
Kipontozódott: Durázi (39. p.)

A nemzetközi porondon eddig veretlen körmendiek nélkülözték egyik legjobbjukat, a mandulagyulladással lábadozó Jordon Varnado. A vasiak a csoportkör első fordulójában hat ponttal nyertek a dánok otthonában.

A H csoportot százszázalékos mérleggel vezető Körmendhez a 2/1-es mutatóval rendelkező Bakken Bears látogatott, amely az októberi nyitányon odahaza 87-81-re kikapott a magyar csapattól. Szerdán álmosan kezdtek a vasiak (1-9), de a harmadik perctől Durázi Krisztofer vezérletével remek sorozatot produkáltak, előbb fordítottak, majd kilenc ponttal elléptek a dánoktól, akik az első negyedben több triplát dobtak, mint duplát.

A második és a harmadik negyed szinte ugyanolyan hullámzóan alakult: előbb fordítottak a vendégek, majd a Körmend visszavette a vezetést, a szünetben pedig döntetlen volt az állás. A negyedik felvonás negyedik percében, 70-69-nél vezettek utoljára a vasiak, ezt követően a dán csapat pontosabban célzott, és meglepetésre győzni tudott vendégként.

A körmendiek közül Frank Rahim Turner 18, Durázi Krisztofer 17, Justin Edwards pedig 16 pontig jutott.