A Szombathely hazai pályán 76-66-ra legyőzte a görög PAOK gárdáját kedden a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – PAOK (görög)
76-66 (16-20, 16-16, 23-20, 21-10)

Szombathely, 3000 néző. Játékvezetők: Boris Krejic (szlovén), Luis Castillo (spanyol), Ivor Matejek (cseh).

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Hooker 10, Perl 23/9, Benke 15/3, Washington 2, Reddic 8. Csere: Váradi 8/3, Filipovity 8/3, Lake 2. Vezetőedző: Gasper Okorn.

PAOK: Lewis 3, Smith 15/6, Wiggins 9, Egekeze 11/9, Knowles 6. Csere: Sarikopoulos 4, Margaritis 1, Tsochlas 8/3, Best 9/6, Chatzinikolas –. Vezetőedző: Kostas Flevarakis.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 7-7. 9. perc: 11-21. 12. perc: 21-21. 15. perc: 26-30. 18. perc: 32-30. 20. perc: 32-36. 24. perc: 41-41. 28. perc: 49-50. 30. perc: 55-56. 33. perc: 61-56. 36. perc: 63-62. 38. perc: 72-62.
Kipontozódott: Sarikopoulos (37.)

A fennállásának első Bajnokok Ligája-szezonjában szereplő Falco a múlt szerdai nyitányon 87-68-ra kikapott a francia Dijon vendégeként, míg a PAOK a török Besiktassal szemben maradt alul 69-60-ra. A vasiak címvédőként mindhárom eddigi meccsüket megnyerték az NB I-ben, míg a szaloniki gárda 1/3-as győzelmi mérleggel kilencedik a görög pontvadászatban.

Gasper Okorn vezetőedző gondjait fokozta, hogy vírusfertőzés miatt három napig Váradi Benedek csapatkapitány, Filipovity Márkó és Bíró Olivér sem tudott edzeni.

Ennek ellenére egyáltalán nem kezdett megilletődötten a házigazda, amely egyszer sem vezetett ugyan az első negyedben, de kétszer egyenlített és végig szorosan a vendégek nyakán tudott maradni. A hajrában kilenc ponttal meglépett az 1928-ban alapított PAOK – amely hat légióssal érkezett Magyarországra -, de a negyed végére négypontos hátrányra feljött a Falco. A második játékrész elején rövid időre már a vezetést is át tudta venni a vendéglátó, amely akkor éppen 11-0-s sorozatnál járt. Változatlanul kiegyenlített volt a mérkőzés, amelynek nagyszünetében a kétszeres görög bajnok négypontos (36-32) előnyben volt.

A harmadik negyedben mindössze annyi változás történt, hogy a Falco többször tudta átvenni a vezetést, de két pontnál soha nem volt több az előnye. A negyedik felvonás 56-55-ös görög vezetésről indult, majd a hazaiak a 6-0-s nyitánnyal rögtön átvették a kezdeményezést. Kosztasz Flevarakisz együttese összekapta magát, visszakapaszkodott egypontos hátrányra (63-62), de ezzel ellőtte a puskaporát, és az újabb pontnélküli időszak megpecsételte a sorsát. A Falco 9-0-s roham után várhatta a hajrát, amelyben így már nem volt izgalom, és a szombathelyiek végül bravúros győzelmet arattak.

A Falco jövő szerdán a spanyol Zaragozához látogat.

(MTI / Fotó: Basketball Champions League Facebook oldal)