Az előző idényben ezüstérmes Egis Körmend győzelemmel rajtolt a férfi kosárlabda NB I-ben.

A körmendiek hazai pályán diadalmaskodtak az újonc Oroszlány csapata felett.

Egis Körmend – OSE Lions
84–63 (22–10, 30–21, 19–12, 13–20)

Körmend, 2000 néző. Játékvezetők (MKOSZ ellenőr): Tőzsér Dénes Kelemen, Török Róbert, Kulcsár Tibor (Forrai Sámuel)

Egis Körmend: Turner 15/3, Edwards 3, Oroszi, Varnado 10, Keller Á. 12/3. Csere: Taylor 14, Ferencz 11/9, Németh Á. 4, Kastrati 15/3, Takács K., Kiss M. Vezetőedző: Matthias Zollner

Oroszlány SE Lions: Washington, Abell 13, Rizvic 6, Zsíros 3/3, Bozsovics 14. Csere: Demeter 6, Mohácsi 10/3, Nshimba 1, Illés 3/3, Garamvölgyi 7/3. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–5. 8. p.: 17–8. 14. p.: 30–17. 17. p.: 45–26. 24. p.: 58–35. 27. p.: 65–39. 33. p.: 72–52. 36. p.: 79–56

A piros-feketébe öltözött körmendi csarnokban telt ház és remek hangulat fogadta a csapatokat, mindez köszönhető az újfent remek koreográfiával is előálló MTE-szurkolóknak, valamint a majd’ kétszáz oroszlányi szurkolónak is, akik csapatuk tetemes hátrányánál sem lankadtak, végig buzdították 30 év után ismét első osztályú mérkőzésen pályára lépő csapatukat.

A fent apropó alkalmából (30 év után ismét élvonalban szerepel az OSE Lions) Bebes István, Körmend polgármestere köszöntötte Lazók Zoltán, Oroszlány polgármesterét.

A kezdődobást a szülinapos Nagyabonyiné Takács Ilona végezhette el.

Matthias Zollner (Egis Körmend): – Először is gratulálok a játékosaimnak, azt gondolom, hogy az első három negyedben jól kosárlabdáztunk. Igyekeztünk erőltetni a hárompontosokat az ellenfélnél, és ahogy edző kollégám is mondta, nem tudták igazán jól dobni azokat. Igaz, ezek közül sok nehéz dobás volt, nem volt igazi helyzet. Emiatt természetesen örülök annak, amit ebben a három negyedben láttam. De még messze vagyunk attól, amit a szezon végére kell majd elérnünk. Sokkal inkább együtt kell lennünk védekezésben és támadásban egyaránt. De úgy érzem, hogy kiegyensúlyozottan támadtunk, öt játékosunk ért el kétszámjegyű pontot. Jól osztottuk el a labdát, mindenki kivette a részét a győzelemből, ami számomra fontos. Most már a jövő pénteki találkozóra összpontosítunk, ami nagyon nehéz lesz pénteken, Sopronban.

Sebastjan Krasovec (OSE Lions): – Először is gratulálok a hazai csapatnak, ők voltak a jobbak ma este. Sokkal fizikálisabban játszottak, ők határozták meg a meccset fizikálisan. Mi nagyon tompán játszottunk az elején, nem tudtunk megfelelően reagálni minderre. A 20 pontos hátrány már túl nagy volt, hogy utolérjük őket a második félidőben. Emellett 14%-kal dobtuk a hárompontosokat, ami nem ad esélyt arra, hogy idegenben versenyben maradjunk. Különösen nem egy ilyen tapasztalt, rutinos csapat ellen, mint a Körmend. Minden jót kívánok nekik a folytatásra, nekünk pedig sokat kell dolgoznunk, hogy felkészüljünk a következő mérkőzésre és az előttünk álló nehéz idényre.

Frank Turner (Egis Körmend): – Elsőre szerintem jó meccs volt, de még sokat kell fejlődnünk. Ők is keményen, határozottan jöttek ki a pályára, megcsinálták azt, amit elterveztek. Mi néha kicsit pontatlanok voltunk, nem játszottunk mindig úgy, ahogy szerettük volna, de a győzelem az győzelem. Készülünk a következő találkozóra.

Mohácsi Máté (OSE Lions): – Gratulálok a Körmendnek, megmutatták, hogy erős hazai pályájuk van, az elején asszisztáltunk hozzá, félős kosárlabdát játszottunk. Értelemszerűen nem ezt beszéltük meg, hogy így fogunk kezdeni, de belementünk egy rossz ütembe, kihagytuk az üres hármasokat, aztán már a ziccerek sem nagyon mentek be, az első félidőből lesz mit kielemezni. De a második félidőben megmutattuk, hogy bárkivel fel tudjuk venni a versenyt, legyen az akár a Körmend idegenben, úgyhogy büszke vagyok arra, hogy volt tartása a csapatnak, nem estünk teljesen szét. Illetve a negyedik negyedet meg tudtuk nyerni. Igaz, sokat nem számít, mert kikaptunk húsz ponttal, még egyszer gratulálok a Körmendnek, és dolgozunk tovább, hogy a jövő héten megszerezzük az első győzelmünket.