Férfi kosárlabda Bajnokok Ligája – Román ellenféllel kezd a Falco KC Szombathely

0
26

A magyar bajnok Szombathely a román CSM CSU Oradea csapatával találkozik a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája-selejtező első körében.

A sorozat honlapja szerint a csütörtöki sorsoláson a Falco nem volt kiemelt, így a párharc első összecsapásán, szeptember 17-én otthon lép pályára. A nagyváradi visszavágót három nappal később játsszák.

A sorsoláson az is eldőlt, hogy a szombathelyiek továbbjutás esetén a második fordulóban a lett Ventspilsszel mérkőzhetnek meg szeptember 26-án, illetve 29-én. Az első mérkőzésen szintén a Falco lesz a házigazda.

A 32 csapatos főtáblára jutáshoz két párharcot kell sikerrel vennie a szombathelyi együttesnek.

A Basketball Champions League hivatalos oldalának tájékoztatása alapján a lebonyolítás az alábbiak szerint zajlik:

1. selejtező forduló

Mérkőzés #1: Inter Bratislava (SVK) v Fribourg Olympic (SUI)
Mérkőzés #2: Karhu Basket Kauhajoki (FIN) v Tsmoki-Minsk (BLR)
Mérkőzés #3: Södertälje Kings (SWE) v Balkan Botevgrad (BUL)
Mérkőzés #4: Kapfenberg Bulls (AUT) v Kyiv-Basket (UKR)
Mérkőzés #5: Falco KC Szombathely (HUN) v CSM CSU Oradea (ROU)
Mérkőzés #6: Z-Mobile Prishtina (KOS) v Legia Warszawa (POL)
Mérkőzés #7: SL Benfica (POR) v Donar Groningen (NED)
Mérkőzés #8: Keravnos (CYP) v Bakken Bears (DEN)

A mérkőzéseket szeptember 17-én és 20-án játsszák.

2. selejtező forduló

Mérkőzés #9: Mérkőzés #8 győztese (Keravnos/Bakken Bears) v Lietkabelis (LTU)
Mérkőzés #10: Mérkőzés #7 győztese (SL Benfica/Donar Groningen) v Mornar Bar (MNE)
Mérkőzés #11: Mérkőzés #2 győztese (Karhu Basket Kauhajoki/Tsmoki-Minsk) v Polski Cukier Torun (POL)
Mérkőzés #12: Mérkőzés #5 győztese (Falco KC Szombathely/CSM CSU Oradea) v Ventspils (LAT)
Mérkőzés #13: Mérkőzés #3 győztese (Södertälje Kings/Balkan Botevgrad) v Telenet Giants Antwerp (BEL)
Mérkőzés #14: Mérkőzés #4 győztese (Kapfenberg Bulls/Kyiv-Basket) v San Pablo Burgos (ESP)
Mérkőzés #15: Mérkőzés #6 győztese (Z-Mobile Prishtina/Legia Warszawa) v Nizhny Novgorod (RUS)
Mérkőzés #16: Mérkőzés #1 győztese (Inter Bratislava/Fribourg Olympic) v Telekom Baskets Bonn (GER)

A mérkőzéseket szeptember 26-án és 29-én játsszák.

Csoportkör (ABC sorrendben a csapatok):

A csoport: BAXI Manresa (ESP), Dinamo Banco di Sardegna Sassari (ITA), Filou Oostende (BEL), SIG Strasbourg (FRA), Turk Telekom (TUR), UNET Holon (ISR), Mérkőzés #9 győztese (Keravnos/Bakken Bears/Lietkabelis), Mérkőzés #11 győztese (Karhu Basket Kauhajoki/Tsmoki-Minsk/Polski Cukier Torun).

B csoport: AEK (GRE), Anwil Wloclawek (POL), Bandirma BK (TUR), Elan Béarnais Pau-Lacq-Orthez (FRA), Hapoel Bank Yahav Jerusalem (ISR), RASTA Vechta (GER), Mérkőzés #13 győztese (Södertälje Kings/Balkan Botevgrad/Telenet Giants Antwerp), Mérkőzés #14 győztese (Kapfenberg Bulls/Kyiv-Basket/San Pablo Burgos).

C csoport: Brose Bamberg (GER), CEZ Nymburk (CZE), Gaziantep (TUR), Iberostar Tenerife (ESP), Peristeri Vikos Cola (GRE), VEF Riga (LAT), Mérkőzés #10 győztese (SL Benfica/Donar Groningen/Mornar Bar), Mérkőzés #15 győztese (Z-Mobile Prishtina/Legia Warszawa/Nizhny Novgorod).

D csoport: Basket Zaragoza (ESP), Besiktas Sompo Japan (TUR), Happy Casa Brindisi (ITA), JDA Dijon (FRA), Neptunas Klaipeda (LTU), PAOK (GRE), Mérkőzés #12 győztese (Falco KC Szombathely/CSM CSU Oradea/Ventspils), Mérkőzés #16 győztese (Inter Bratislava/Fribourg Olympic/Telekom Baskets Bonn).

A csoportkörre a csapatokat négy nyolcas csoportba sorsolták, ahol az első mérkőzést október 15-én játsszák. A csoportok első négy helyezettje továbbjut a rájátszásba.

(9900.hu, MTI, Basketball Champions League)

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, adja meg a megjegyzést!
Kérjük, adja meg a nevét!