Az Egis Körmend kosárlabda csapata sima vereséget szenvedett a megyei rivális Falco KC Szombathely otthonában a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában vasárnap.

Falco KC Szombathely – Egis Körmend
94-70 (20-11, 29-24, 23-17, 22-18)

Szombathely, 3000 néző. Játékvezető (MKOSZ ellenőr): Földházi Tamás, Benczur Tamás, Frányó Péter (Fekete László)

Falco KC Szombathely: Váradi 14/6, Curry 14/6, Perl 13/3, Bruinsma 18/9, Tóth N. -. Csere: Balmazovics 13/9, Bíró O. -, Govens 10/3, Reddic 12. Vezetőedző: Gasper Okorn

Egis Körmend: Thames 15/6, Bradford 17/6, Price 13/9, Hammonds 11/9, Delas 6. Csere: Csorvási 8, Ferencz -, Oroszi -. Vezetőedző: Matthias Zollner

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–0. 8. p.: 20–11. 13. p.: 31–15. 16. p.: 40–27. 20. p.: 49–35. 25. p.: 61–41. 30. p.: 72–52. 33. p.: 80–54. 38. p.: 90–64

Kipontozódott: Hammonds (36.)

A körmendieknek esélyük sem volt a győzelemre, a Falco magabiztosan gyűjtötte be a két pontot és tette kiélezetté a középszakasz végjátékát.

Az piros-feketék mostanában rossz formában játszanak, kevés energiát mozgósítanak, főleg védekezésben. Az utolsó három mérkőzésüket elvesztették, veszélybe sodorba ezzel középszakasz beli elsőségüket.

Az utolsó fordulóban, 2019. május 15-én, 20 órás kezdéssel Egis Körmend – Szolnoki Olaj KK mérkőzést rendeznek, melyet az M4 Sport élőben közvetít.

A képlet egyszerű: Egis Körmend győzelem esetén a Szolnok ellen első helyet ér. Amennyiben a körmendiek vereséget szenvednek, akkor 13 pontig a második helyre jók lehetnek, Falco első és Szolnok harmadik között. Viszont legalább 14 pontos szolnoki győzelem esetén csak a 3. hely jut az MTE-nek. Amennyiben 31 ponttal nyerne a Szolnok és 90 dobott pont fölé jutnak vagy legalább 32 ponttal győznek, akkor Szolnok az első, Falco 2. és Körmend 3. lenne a sorrend.