Az Egis Körmend kosárlabda csapata fantasztikus, 86-73 arányú győzelmet aratott Pakson, az Atomerőmű SE otthonában a férfi kosárlabda NB I zárófordulójának szombati mérkőzésén.

A körmendiek ezzel a győzelmükkel és a Szolnok jászberényi vereségével megnyerték a bajnokság alapszakaszát és az élről várják a középszakasz felsőházi rájátszását.

Atomerőmű SE – Egis Körmend 73-86 (21-21, 21-23, 23-22, 8-20)

Paks, xxx néző. Játékvezetők és MKOSZ ellenőr: Benczur Tamás, Farkas Gábor, Kovács Nimród (Faidt Mihály)

Atomerőmű SE: Kovács Á. 7, Faust 18/6, Henton 13/9, Eilingsfeld 9/6, Jevtovics 4. Csere: Ruják 7/3, Horváth K. 5/3, Williams 5, Medve 5/3, Szalai -. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Egis Körmend: Bradford 8/6, Price 22/9, Ferencz 9/9, Hammonds 10/6, Delas 11. Csere: Thames 15/9, Csorvási 6, Németh Á. 5, Lajsz -, Érsek -, Oroszi -. Vezetőedző: Matthias Zollner

Az eredmény alakulása: 5. perc: 9–12. 10. p.: 21–21. 15. p.: 30–35. 20. p.: 42–44. 25. p.: 53–54. 30. p.: 65–66. 35. p.: 71–71. 40. p.: 73–86

A mérkőzés legeredményesebb játékosa az Egis Körmend idegenlégósa, TJ Price lett.

Fontos megjegyezni, hogy a XXI. században nem sikerült elérni sem a kosárlabda szövetségnek, sem a fantasztikus minőséget hozó MindoGO-nak, hogy a bajnokság zárófordulójának mérkőzéseiről online statisztika és/vagy élőképes közvetítés legyen…

Dzunic Branislav: – Úgy gondolom, hogy egyáltalán nem volt rossz mérkőzés, két olyan csapat játszott, akik jó felfogással küzdötték végig a mérkőzést. Gratulálok a Körmendnek, mert úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertek, főleg a negyedik negyedben támadásban nagyszerű megoldásokat mutattak. Nekünk is megvoltak a dobóhelyzeteink, de úgy éreztem, hogy picit elfáradtunk. Egy rossz szavam nem lehet, a fiúk nagyon odatették magukat.

Matthias Zollner: – Gratulálok a Paksnak, nagyon keményen játszottak a mai estén. Nagyon jól sikerültek a támadásaink, 62%-ban értékesítettük a triplákat, úgy gondolom, hogy ez a mutató magáért beszél. A Paks ugyan úgy agresszívan játszott, mint mi, de azt mondtam a játékosaimnak, hogy jobban kell védekezni. Gratulálok a fiúknak, nem csak a mai győzelemhez, hanem az alapszakasz első helyének megszerzéséhez is!

Eredmények:

JP Auto-JKSE – Szolnoki Olaj KK 80-79 (17-18, 13-20, 30-18, 20-23)
Sopron KC – Naturtex-SZTE-Szedeák 74-62 (19-20, 24-13, 16-16, 15-13)
Alba Fehérvár – DEAC 92-82 (36-20, 19-13, 18-18, 19-31)
Zalakerámia ZTE KK – Pécsi VSK-VEOLIA 73-95 (17-27, 21-25, 18-19, 17-24)
KTE-Duna Aszfalt – Kaposvári KK 104-102 (26-25, 20-19, 24-30, 24-20, 10-8) – hosszabbítás után
Serco-TF-BP – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 65-93 (9-24, 15-24, 22-27, 19-18)

AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE
# Csapat M Gy V Dp Kp DpÁ KpÁ Pt %
Az 1–5. helyezettek a középszakasz felsőházában, a 6–10. helyezettek a középházban, a 11–14. helyezettek az alsóházban vívnak oda-visszavágós körmérkőzést.

A középszakasz végeztével az 1–8. helyért a felsőház öt csapata és a középház első három helyezettje lesz versenyben, míg a 13–14. helyezett a bennmaradásért küzd meg.