Az Egis Körmend nagy hátrányból fordítva nyert az örök rivális Zalakerámia ZTE KK otthonában a férfi kosárlabda NB I vasárnapi rangadóján.

A körmendi hat légiós közül ismét McNeail maradt ki a keretből, ami a Paks elleni hazai mérkőzésen már bevált és most a ZTE ellen is jó döntésnek bizonyult.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a körmendi légiós, TJ Price lett 29 ponttal, közte 4 triplával, 6 lepattanóval és 5 gólpasszal, mindezt 38 VAL érték mellett.

Online statisztika MKOSZ statisztika A mérkőzés felvétele

Bencze Tamás: – A harmadik negyed végén és a negyedik játékrész elején vesztettük el a meccset. Sajnos sok labdát pontatlanul játszottunk meg.

Matthias Zollner: – Szerettünk volna dominálni, de az elején a ZTE volt aktívabb. Felpörgettük a játékot, gyorsabb tempóra váltottunk, s a térfélcserét követően tizenegy labdát loptunk, s többnyire jól játszottuk meg őket. (nso.hu)

A 13. forduló előtt biztos volt, hogy a Szolnoki Olaj, az Egis Körmend és a Zalakerámia ZTE KK ott lehet majd a Magyar Kupa nyolcas döntőjének győri háromnapos tornáján, amelyen vasárnap a Falco KC Szombathely, a Jászberény, a Pécs, az Atomerőmű SE és a Debrecen is biztosította szereplését.

Eredmények:

Sopron KC – Alba Fehérvár 70-80 (24-28, 14-12, 12-24, 20-16)
Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 77-85 (23-21, 18-24, 25-12, 11-28)
Zalakerámia ZTE KK – Egis Körmend 83-94 (26-17, 19-25, 17-23, 21-29)
JP Auto-JKSE – Kaposvári KK 91-70 (22-21, 28-13, 27-15, 14-21)
Atomerőmű SE – KTE-Duna Aszfalt 81-75 (28-16, 20-7, 16-23, 17-29)
Serco-TF-BP – Szolnoki Olaj KK 72-86 (22-18, 20-28, 7-25, 23-15)
Debreceni EAC – Pécsi VSK-Veolia 74-58 (25-13, 14-13, 22-13, 13-19)

A bajnokság állása
Tabella számítására vonatkozó FIBA-szabályok szerint csak akkor kell miniligát csinálni holtversenyes csapatok között, ha az adott bajnokságban már minden mérkőzést lejátszottak a csapatok. Ha ez még nem történt meg, a kosárkülönbség a mérvadó. Utóbbi egyenlősége esetén a több dobott pont számít.