DEAC-Egis Körmend mérkőzéssel vette kezdetét a férfi NB 1-es kosárlabda bajnokság 2018/2019-es szezonja.

Változatos mérkőzésen a hazaiak szoros végjáték után 4 ponttal tudtak nyerni a harmatosan játszó Egis Körmend ellen.

A mérkőzés szünetében reklamálásért a körmendiek vezetőedzőjét, Antonis Constantinidest kiállították.

Online statisztika MKOSZ statisztika

Berényi Sándor: – Rendkívül férfias küzdelem folyt a pályán. Többnyire kontrolláltuk a mérkőzést, viszont az agresszív védekezéssel sokszor meggyűlt a bajunk, nem mindig tudtuk a játékainkat játszani. Úgy gondolom, ennél is több van a csapatban. Boldogok vagyunk, hiszen a bajnokság egyik esélyesét sikerült legyőznünk.
Antonisz Konsztantinidesz:
 – Hazai pályán minden edző elmondhatja a véleményét, viszont ha én ugyanezt teszem, mikor idegenben játszunk, rendre megbüntetnek érte. Sajnálom, hogy a gyenge játékvezetés döntötte el a forduló rangadóját. A csapatomat tekintve a védekezésünk a második félidőre szétesett, túl sok lepattanót engedélyeztünk az ellenfelünknek, aki meg is büntetett minket, könnyű kosaraival a maga javára billentette a mérleg nyelvét. (nso.hu)

A forduló eredményei:

DEAC – Egis Körmend 82-78 (23-16, 17-24, 17-13, 25-25)
Alba Fehérvár – Pécsi VSK-VEOLIA 71-88 (20-19, 15-18, 25-23, 11-28)
Zalakerámia ZTE KK – KTE-Duna Aszfalt 64-56 (19-16, 20-17, 8-11, 17-12)
Sopron KC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 86-77 (24-19, 27-17, 15-15, 20-26)
Naturtex-SZTE-Szedeák – Szolnoki Olaj KK 69-92 (17-18, 18-24, 17-21, 17-29)
Kaposvári KK – TF-BP-Serco 100-61 (26-14, 15-18, 34-21, 25-8)
JP Auto-JKSE – Atomerőmű SE 91-90 (19-16, 25-22, 17-29, 30-23)