Az olasz Red October Cantú lesz a Szolnoki Olaj ellenfele a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában.

A nemzetközi szövetség (FIBA) honlapja szerint a szerdai sorsoláson az is kiderült, hogy a párharc mérkőzéseire szeptember 20-án és 22-én kerül sor. Az első meccset a legutóbbi olasz bajnokságban hetedik Cantú, a visszavágót pedig a magyar bajnok otthonában, a Tiszaligeti Sportcsarnokban játsszák.

A 12 győztes továbbjut a kvalifikáció második körébe (szeptember 25., 27.), ahonnan hat gárda kerül a harmadik fordulóba (szeptember 30., október 2.), s ott csatlakozik hozzájuk hat újonnan érkező csapat. A selejtezőből a harmadik forduló hat győztese jut fel a BL 32-es főtáblára, melynek küzdelmei november 9-én kezdődnek.

A FIBA 2016-ban hívta életre a Bajnokok Ligáját, amelynek így ez lesz a harmadik szezonja.

Basketball Champions League

Első selejtezőforduló (Qualification Round 1)

Game 1: Leicester Riders (GBR) v Bakken Bears (DEN)
Game 2: Fribourg Olympic (SUI) v Avtodor Saratov (RUS)
Game 3: AEK Larnaca (CYP) v Telenet Giants Antwerp (BEL)
Game 4: Dinamo Tbilisi (GEO) v Aris (GRE)
Game 5: Norrköping Dolphins (SWE) v Movistar Estudiantes (ESP)
Game 6: Karhu Basket Kauhajoki (FIN) v CSM Oradea (ROU)
Game 7: Red October Cantù (ITA) v Szolnoki Olaj (HUN)
Game 8: Hapoel Tel Aviv (ISR) v Spirou Basket (BEL)
Game 9: Siauliai (LTU) v Lukoil Levski (BUL)
Game 10: Polski Cukier Torun (POL) v Tsmoki-Minsk (BLR)
Game 11: FC Porto (POR) v Nizhny Novgorod (RUS)
Game 12: Sigal Prishtina (KOS) v Donar Groningen (NED)

A mérkőzéseket szeptember 20 és 22-én rendezik.

Második selejtezőforduló (Qualification Round 2)

Game 13: Winner of Game 7 (Red October Cantù/Szolnoki Olaj) v Winner of Game 3 (AEK Larnaca/Telenet Giants Antwerp)
Game 14: Winner of Game 10 (Polski Cukier Torun/Tsmoki-Minsk) v Winner of Game 5 (Norrköping Dolphins/Movistar Estudiantes)
Game 15: Winner of Game 9 (Siauliai/Lukoil Levski) v Winner of Game 6 (Karhu Basket Kauhajoki/CSM Oradea)
Game 16: Winner of Game 8 (Hapoel Tel Aviv/Spirou Basket) v Winner of Game 1 (Leicester Riders/Bakken Bears)
Game 17: Winner of Game 11 (FC Porto/Nizhny Novgorod) v Winner of Game 4 (Dinamo Tbilisi/Aris)
Game 18: Winner of Game 12 (Sigal Prishtina/Donar Groningen) v Winner of Game 2 (Fribourg Olympic/Avtodor Saratov)

A mérkőzéseket szeptember 25 és 28-án rendezik.

Harmadik selejtezőforduló (Qualification Round 3)

Game 19: Winner of Game 18 (Sigal Prishtina/Donar Groningen/Fribourg Olympic/Avtodor Saratov) v Sakarya Buyuksehir (TUR)
Game 20: Winner of Game 15 (Siauliai/Lukoil Levski/Karhu Basket Kauhajoki/CSM Oradea) v Nanterre 92 (FRA)
Game 21: Winner of Game 16 (Hapoel Tel Aviv/Spirou Basket/Leicester Riders/Bakken Bears) v UCAM Murcia (ESP)
Game 22: Winner of Game 13 (Red October Cantù/Szolnoki Olaj/AEK Larnaca/Telenet Giants Antwerp) v Lietkabelis Panevezys (LTU)
Game 23: Winner of Game 17 (FC Porto/Nizhny Novgorod/Dinamo Tbilisi/Aris) v JIP Pardubice (CZE)
Game 24: Winner of Game 14 (Polski Cukier Torun/Tsmoki-Minsk/Norrköping Dolphins/Movistar Estudiantes) v medi Bayreuth (GER)

A mérkőzéseket október 1 és 4-én rendezik.

(9900.hu, MTI, Basketball Champions League / Grafika: Basketball Champions League)