Bajnokok Ligája – Luxemburgi ellenfelet kapott a Videoton a selejtezőben

0
31

A luxemburgi Dudelange együttesével találkozik a Videoton a labdarúgó Bajnokok Ligája első selejtezőkörében.

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) nyoni székházában kedden készítette el a sorsolást, mely során kiemelt volt a fehérvári klub.

A Videoton a luxemburgi bajnok otthonában kezdi a párharcot, az első felvonást július 10-én vagy 11-én, míg a visszavágót egy héttel később rendezik.

Az 1991-es alapítású Dudelange idén 14. alkalommal lett hazája legjobbja, a nemzetközi porondon 27 párharcából négyszer jutott tovább, legutóbb 2012-ben, a BL-ben óriási meglepetésre búcsúztatta a Red Bull Salzburgot – a vidi.hu szerint.

 Magyar csapattal egyszer, még 1994-ben játszott a Dudelange, a Ferencváros 12-2-s összesítéssel lépett tovább.

Amennyiben a fehérváriak továbbjutnak, úgy a második selejtezőkörben a Ludogorec-Crusaders bolgár-északír párharc továbbjutójával találkoznak. Az első mérkőzésen – amelyet július 24-én vagy 25-én játsszanak – a Videoton szintén vendégként léphet majd pályára, a visszavágót egy héttel később rendezik.

A főtáblás részvételért a Videotonnak négy ellenfelet kell búcsúztatnia.

Első selejtezőkör párosítása (július 10/11. és 17/18.):

Torpedo Kutaisi (GEO) v Sheriff (MDA)
Shkëndija (MKD) v The New Saints (WAL)
Sūduva (LTU) v APOEL (CYP)
Olimpija Ljubljana (SVN) v Qarabağ (AZE)
F91 Dudelange (LUX) v Videoton (HUN)

Winners of the preliminary round v Malmö (SWE)
HJK Helsinki (FIN)
v Víkingur (FRO)
Ludogorets Razgrad (BUL) v Crusaders (NIR)
Cork City (IRL) v Legia Warszawa (POL)
Valur Reykjavík (ISL) v Rosenborg (NOR)

Kukës (ALB) v Valletta (MLT)
Flora Tallinn (EST) v Hapoel Beer-Sheva (ISR)
Spartaks Jūrmala (LVA) v Crvena zvezda (SRB)
Alashkert (ARM) v Celtic (SCO)
Spartak Trnava (SVK) v Zrinjski (BIH)
Astana (KAZ) v Sutjeska (MNE)

Kiemelt csapatok vastagon szedve.

Második selejtezőkör (július 24/25. és július 31/augusztus 1):

Bajnoki ág:

Astana (KAZ) / Sutjeska (MNE) v Midtjylland (DEN)
Ludogorets Razgrad (BUL) / Crusaders (NIR) v F91 Dudelange (LUX) / Videoton (HUN)
Kukës (ALB) / Valletta (MLT) v Olimpija Ljubljana (SVN) / Qarabağ (AZE)
CFR Cluj (ROU) v Winners of the preliminary round / Malmö (SWE)
Dinamo Zagreb (CRO) v Flora Tallinn (EST) / Hapoel Beer-Sheva (ISR)

Spartaks Jūrmala (LVA) / Crvena zvezda (SRB) v Sūduva (LTU) / APOEL (CYP)
BATE Borisov (BLR)
v HJK Helsinki (FIN) / Víkingur (FRO)
Shkëndija (MKD) / The New Saints (WAL) v Torpedo Kutaisi (GEO) / Sheriff (MDA)
Cork City (IRL) / Legia Warszawa (POL) v Spartak Trnava (SVK) / Zrinjski (BIH)
Alashkert (ARM) / Celtic (SCO) v Valur Reykjavík (ISL) / Rosenborg (NOR)

Nem bajnoki ág:

PAOK (GRE) v Basel (SUI)
Ajax (NED) v Sturm Graz (AUT)

Kiemelt csapatok vastagon szedve.

(MTI, uefa.com / Fotó: MTI archív)