Az Egis Körmend 11 pontos győzelmet aratott a budapesti MAFC otthonában a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A körmendiek továbbra is nélkülözik amerikai irányítójukat, a sérüléssel bajlódó Marquis Wrightot, így ismét a 6. légiós, Sebastian Koch került a keretbe – igaz, pályára nem került.

A végig kiélezett mérkőzésen sokáig a MAFC vezetett, csak a negyedik negyedben sikerült a körmendieknek maguk javára fordítani a mérkőzést, köszönhetően a jól játszó Halász Ákosnak és Eric Fanningnek.

Bors Miklós: – Nagyon nehéz egy ilyen mérkőzés után bármit is mondani. Elveszítettük az elején az első számú irányítónkat, ami nagyon nehézzé tette számunkra a mérkőzést, és az amúgy is rövid padunkat tovább terhelte. A csapat maximálisan megpróbálta megoldani a helyzetet. A szurkolóknak külön köszönet jár, hogy folyamatosan mellettünk állnak és rengeteg pozitív energiát adnak nekünk hétről hétre.

Gasper Potocnik: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, egyfelől a MAFC nagyon veszélyes csapat otthon, másfelől pedig mi nyolc nap alatt öt meccset játszottunk. Ez a terhelés meglátszott a csapaton, elöl gyengék voltunk, sok tiszta helyzetet hibáztunk, ami abszolút betudható a sorozatterhelésnek. Sok sikert kívánok a MAFC-nak! (nso.hu)