Az Egis Körmend vereséggel kezdte a FIBA Europe Cup második csoportkörét a török Demir Insaat Büyükcekmece vendégeként.

A körmendiek ezúttal is nélkülözték Marquis Jurrel Wright és Horti Bálintot, mindketten sérüléssel bajlódnak, így el sem utaztak a csapattal Isztambulba.

Az MTE végig jól tartotta magát, nagyot küzdött, de a törökök amerikai irányítójával, Walkerrel nem tudtak mit kezdeni, ami döntőnek bizonyult, így szoros meccsen hét pontos vereséget szenvedtek.

A vasiaknak folytatás szombaton 15:45-től az M4 Sport kamerái előtt az Atomerőmű SE ellen.

Gasper Potocnik: – A játékosaim ma a legjobbjukat hozták, hiszen a hozzáállás, a lendület jó volt. Rövid volt a rotációnk, hiányzott belőle Wright és Horti. De ha egy ilyen erős csapat ellen idegenben nyerni szeretnél, akkor be kell dobni a tiszta helyzeteket, a ziccereket, a büntetőket. Volt esélyünk idegenben nyerni, de nem éltünk a ezzel a lehetőséggel. Tanulnunk kell belőle – a három otthoni mérkőzésünket meg kell nyernünk a csoportban. (Egis Körmend Facebook)

Teljes statisztika FIBA statisztika  Képgaléria  A mérkőzés felvétele

A csoport másik mérkőzésén:

Nevezis (litván)-Alba Fehérvár 90-87 (27-14, 14-23, 14-19, 19-18, 16-13) – hosszabbítás után

A forduló magyar érdekeltségű eredményei:

Nevezis (litván) – Alba Fehérvár 90-87 (27-14, 14-23, 14-19, 19-18, 16-13) – hosszabbítás után
Demir Insaat Büyükcekmece (török) – Egis Körmend 79-72 (21-16, 21-19, 17-18, 20-19)
Mornar Bar (montenegrói) – Szolnoki Olaj 73-68 (19-17, 13-23, 22-19, 19-9)