Az Egis Körmend kiélezett végjáték után egypontos győzelmet aratott a Naturtex-SZTE-Szedeák ellen a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Hazai oldalon Juhos Levente és Joshua Demetri Fortune hiányzott, míg a körmendiek Marquis Jurrel Wright nélkül voltak kénytelenek pályára lépni, de a vasiaknál Horti Bálint sem melegített a társakkal.

A mérkőzésen csupán hét játékost bevető szegediek alaposan megnehezítették a körmendiek dolgát, nehéz, küzdelmes mérkőzésen tudtak csak nyerni.

Az MTE ezzel a győzelmével megerősítette vezető helyét a tabellán, a bajnokságban eddig mindössze csak Kaposváron szenvedtek vereséget – akiknél a mai napon Fekete Ádám vezetőedző felajánlotta lemondását, miután hazai pályán, hosszabbítás után két ponttal kikaptak a Kecskeméttől.

A körmendiek számára folytatás szerdán 18 órától a török Demir Insaat Büyükcekmece vendégeként A FIBA Europe Cup második csoportkörének első mérkőzésén.

Andjelko Mandics: – Gratulálok a Körmendnek és a játékosaimnak is, 100%-ot adott ki mindenki, aki pályára lépett, ez sajnos nem volt elég. Ellenfelünknek is több lehetősége volt arra, hogy befejezze a meccset, nekünk is volt arra sanszunk, hogy kontrolláljuk a meccset. Kilenc büntetőt kihagytunk, ez sok. Köszönöm a szurkolók biztatását!

Gasper Potocnik: – Gratulálok a csapatoknak. Nem úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, minden a védekezésből ered, mi pedig gyengébben védekeztünk ma. Hiányzott ma két emberünk a kezdőötösből, remélem, hamarosan a teljes kerettel játszhatunk. (kosarsport.hu)

Online statisztika MKOSZ statisztika

A hétvége eredményei:

Sopron KC – Zalakerámia ZTE KK 84-91 (19-22, 20-19, 19-25, 26-25)
Alba Fehérvár – JP Auto-JKSE 68-55 (17-11, 26-11, 8-18, 17-15)
Atomerőmű SE – MAFC 74-65 (20-17, 14-18, 21-11, 19-19)
Kaposvári KK – KTE-Duna Aszfalt 64-66 (13-22, 17-9, 22-22, 9-8, 3-5) – hosszabbítás után
Naturtex-SZTE-Szedeák – Egis Körmend 79-80 (23-24, 16-23, 20-17, 20-16)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 95-77 (27-27, 23-19, 28-24, 17-7)
DEAC – Pécsi VSK-VEOLIA 83-73 (19-16, 23-22, 23-16, 18-19)