Hazai győzelem után előnyben a Falco

A Falco szerdán egy ponttal nyert otthon az Egis Körmend ellen a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének első felvonásán.

Hazai oldalon mindenki játékra jelentkezett, 12 fős kerettel vágtak neki a megyei rangadónak, míg a körmendiek – mondhatjuk, hogy szokás szerint – több játékosukat is nélkülözni kényszerültek. Horti Bálint műtét után lábadozik, ebben a szezonban már nem számíthat a szakvezetés a játékára, Csorvási Milán Pécs elleni mérkőzésen szerzett bokasérülése még nem jött rendbe. A mérkőzésre benevezett 10 körmendi játékos – közte 4 ifista korúval – várta a derbit.

Kiegyenlített játékot hozott az első negyed, majd a körmendiek a nagyszünetre 15 ponttal megléptek. Az addig csak kapaszkodó szombathelyiek a 13 ponttal megnyert harmadik játékrész végére már felzárkóztak, majd izgalmas hajrá következett. A 32. percben a hazaiak átvették a vezetést (72-71), ám a körmendiek egy 10-0-s rohanással újra jelentősebb előnyre tettek szert. Hat perccel a vége előtt egy körmendi labdaszerzést követően Smith lódult meg a labdával, akit a félpályánál Govens próbált szabálytalanul megállítani, de a néma játékvezetői síp után, a ziccerben felugró játékost Medford személyi hiba árán sem tudta megállítani. Gól jó és plusz egy büntető lett az akció jutalma, de Smith olyan szerencsétlenül ért a parkettre, hogy az eset után percekig nem tudott felkelni. Sajnos a szombathelyi szurkolók döntő hányada kifütyülte – a láthatóan rossz állapotban levő – körmendi játékost. A szintén sérülést jelző Petty sem maradhatott a pályán, így kettős cserével Németh és Kromah érkezett. A Smith ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt egy büntetőt – hosszas huzavona után – Németh dobhata, de nem sikerült értékesíteni. A közjáték megzavarta a piros-feketéket, amit a szombathelyiek köszöntek és – a körmendi edzőnek, Potocniknak befújt technikai hibának is köszönhetően –  minimális különbséggel megnyerték a mérkőzést.

A mérkőzés után a körmendiek a játékvezetés kivizsgálását kérik a Szövetségtől.

A párharc második felvonását szombaton 18 órától Körmenden rendezik.

Falco KC Szombathely – Egis Körmend 89-88 (17-20, 21-33, 29-16, 22-19)

Szombathely, 3000 néző. Játékvezetők és MKOSZ Ellenőr: Földházi Tamás, Papp Péter, Török Róbert (Gincsai János)

Falco KC Szombathely: Govens 33/12, Váradi B. 14/9, Barham 4, Pustahvar 20/9, Tóth N. 8. Csere: Medford 7/3, Zsigeranovics 1, Bognár 2, Simon K. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

Egis Körmend: Petty 14/6, Gibbs 24/12, Kromah 16/6, Smith 20/3, Allen 12. Csere: Ferencz 2, Németh Á. Vezetőedző: Gasper Potocnik

Az eredmény alakulása: 4. p.: 2–11. 8. p.: 14–16. 14. p.: 22–32. 16. p.: 31–35. 20. p.: 38–53. 25. p.: 56–59. 33. p.: 72–71. 34. p.: 72–81. 36. p.: 80–81. 38. p.: 83–83

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Falco javára

Mestermérleg: (nso.hu)

Szrecsko Szekulovics: – Éreztem a nyomást a csapaton, sokat hibáztunk, sok labdát adtunk el az első félidőben. A szünetben nem pánikoltunk, megbeszéltük a teendőket, és a második félidőben visszajöttünk a meccsbe. Amikor pedig a legjobban kellett, a végén, megnyertük! Nem volt könnyű, mert szinte fél csapattal játszottunk: Kovács Péter a térdével sérült, Barham az előző két nap lázas volt, Zsigeranovicsnak pedig fáj a bokája. Mégis legyőztünk egy jó Körmendet!

Gasper Potocnik: – Kemény, érzelmekkel teli meccs volt. Nem tudok gratulálni a Falcónak, mivel mi játszottunk jobban, nekünk kellett volna nyernünk. Nagy volt a nyomás rajtunk, amit nem tartok sportszerűnek. Tudom, hogy megbüntetnek ezért a nyilatkozatomért, de így érzek!

Online statisztika MKOSZ statisztika

A mérkőzés felvétele (M4 Sport)

[highlight]

A Zalaegerszeg elvette a Fehérvár pályaelőnyét

A Zalaegerszeg nyolc ponttal nyert szerdán a Fehérvár vendégeként a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének első felvonásán.

Az első negyedben a zalaiak meglepték a házigazdákat, akiknek a 19 ponttal elvesztett nyitány után kellett kapaszkodniuk. A harmadik játékrész végére feljött ellenfelére a Fehérvár, de csak izgalmassá tudta tenni a hajrát.

Alba Fehérvár-Puebla+ – Zalakerámia ZTE KK 80-88 (13-32, 22-25, 25-12, 20-19)

Alba Fehérvár: B. Taylor 13/6, Mohammed 14/6, Shepard 6/3, Lóránt 11, Keller Á. 6. Csere: Edwards 19/12, Farr 11/3, Markovics. vezetőedző: Dzunics Braniszlav

ZTE KK: Ubilla 14/3, Norfleet 23/12, Benke Sz. 7/3, Szabó Zs. 17/15, Drungilas 16/6. Csere: Mohácsi 3/3, J. Wright 8, Kis R. Vezetőedző: Bencze Tamás

A párharc második felvonását pénteken 19 órától Zalaegerszegen rendezik.