Fájó vereség a Pécs ellen

0
7

A Körmend otthonában nyert a Pécs

A Pécs nagy meglepetésre 95-81-re nyert az Egis Körmend otthonában szerdán a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjében, ezzel megszerezte a vezetést az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcában.

Körmendieknél ezúttal csak Horti Bálint nem volt bevethető. A középszakasz utolsó fordulójában, az Alba Fehérvár ellen, Terry Allan már játszott, most pedig már Parrish Petty is pályára léphetett.

Egis Körmend – PVSK-Pannonpower 81-95 (21-23, 22-26, 15-17, 23-29)

Körmend, 2000 néző. Játékvezetők és MKOSZ Ellenőr: Benczur Tamás, Tőzsér Dénes, Fodor Attila (Forrai Sámuel)

Egis Körmend: Gibbs 19/15, Smith 14/12, Németh -, Ferencz 2, Csorvási 10. Cserék: Kromah 14/6, Allen 17/3, Petty 5 Vezetőedző: Gasper Potocnik

PVSK-Pannonpower: Nelson 20/12, Supola 7/3, Smith 18/9, Budimir 18/6, Sejfic 20. Cserék: Halász 4, Bödör -, Antóni 3/3, Bíró 3/3, Harazin 2 Vezetőedző: Csirke Ferenc

Az eredmény alakulása: 4. p.: 4–11. 8. p.: 15–17. 13. p.: 25–31. 18. p.: 34–44. 24. p.: 45–56. 28. p.: 50–62. 33. p.: 64–75. 37. p.: 73–87

Gasper Potocnik: – Ez volt a szezonbeli leggyengébb teljesítményünk, s ezért én is felelősnek érzem magam. Nem vagyunk jó formában, de két nap múlva újabb mérkőzést játszunk, ahol lesz lehetőségünk javítani. Alaposan felkészülünk arra a találkozóra, tudom, nem lesz könnyű dolgunk, mert a Pécs nagyon jó csapat.

Csirke Ferenc: – Most kell nagyon szerénynek maradnunk, mert a Körmend kiváló csapat, még bármi megtörténhet. Jól játszottunk, elsősorban a védekezésünkkel vagyok elégedett, meg tudtuk akadályozni, hogy ellenfelünk gyors indításokból könnyű kosarakat szerezzen, de ezen túl jó százalékkal is dobtunk.

A párharc következő mérkőzését Pécsen rendezik pénteken 18 órától.

[poll id=”28″]

Online statisztika MKOSZ statisztika  Sajtótájékoztató

A mérkőzés felvétele (MTEtv):

1. félidő 2. félidő

Negyeddöntő, 1. mérkőzések:

Falco KC Szombathely – Kaposvári KK 82-72 (31-15, 19-18, 14-24, 18-15)
Alba Fehérvár – KTE-Duna Aszfalt 89-79 (22-20, 13-17, 24-21, 17-18, 13-3) – hosszabbítás után
Zalakerámia ZTE KK – Szolnoki Olaj 79-76 (19-22, 16-14, 23-17, 21-23)