Az Egis Körmend 17 ponttal nyert az izraeli Bnei Herzlia vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörének harmadik fordulójában.

A vasiak a második csoportszakaszban egy győzelemmel és egy vereséggel várták a folytatást, míg az izraeli gárda mindkét eddigi meccsén kikapott.

A decemberben érkezett Gasper Potocnik vezetőedző együttese az első negyedben hátrányba került, de a nagyszünetre fordítani tudott, és végül magabiztosan győzött. A mezőny legeredményesebb játékosaként Ferencz Csaba 26 pontot dobott.

FIBA Europe CUP, 2. csoportkör, N csoport, 3. forduló:

Bnei Herzlia (izraeli)-Egis Körmend 70-87 (21-12, 14-30, 17-25, 18-20)

Herzliya (ISR), Játékvezetők: Ivan Milicevic (BIH), Ilias Kounelles (CYP), Özlem Yalman (TUR). Ellenőr: Constantinos Palatos (GRE)

Bnei Herzliya: Leumi 12/6, Green 10/6, Zelkovits 3/3, Kanacevic 9, Adrien 14. Csere: Jacko 7, Dennis 9/3, Sharp 6/6. Vezetőedző: Michael Gorke

Egis Körmend: Petty 10, Smith 13/9, Ferencz 26/18, Allen 15/3, Horti 6. Csere: Loveridge 13/9, Csorvási 4, Németh -, Doktor -. Vezetőedző: Gasper Potocnik

A mérkőzés után Ferencz Csaba értékelt >>>

A Körmend három forduló után két győzelmet és egy vereséggel áll a FIBA Europe Cup második csoportkörében.

4 Bnei Herzliya 3 0 3 0 201 249 -48 3

O csoport: Pau Orthez (francia)-Alba Fehérvár 89-63 (19-22, 24-12, 27-13, 19-16)

Az EK második csoportkörében a hat csoportgyőztes és a két legjobb második jut a nyolcaddöntőbe, amelynek másik nyolc csapata a Bajnokok Ligájából érkezik.