2016-10-29-mte-zte-72-petty-parrishA hazaiak végig, többször 20 ponttal is vezetve nyerték meg az örökrangadót.

A vasiak remek első negyedbeli teljesítményükkel megalapozták sikerüket a végig nagyot küzdő, mínusz 23 pontról is visszakapaszkodó ZTE ellen. A piros-feketéknél mindig volt valaki, aki a holtpontokon átlendítette csapatát és a nagy különbségű, magabiztos győzelem felé vezette társakat.

Egis Körmend – Zalakerámia-ZTE KK 94-76 (25-12, 15-17, 34-26, 20-21)

Körmend, 2000 néző. Játékvezetők: Benczur Tamás, Söjtöry Tamás, Balog György (Szabó György)

Egis Körmend: Petty 15, Saddler 11/9, Smith 22/15, Loveridge 9/3, Horti 8. Csere: Ferencz 12/6, Allen 17, Németh -, Oroszi -. Vezetőedző: Teo Csizmics

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 15/9, Norfleet 11/3, Kerpel-Fronius 4, Szabó 9, Drungilas 24. Csere: Velkey -, Mohácsi 3/3, Benke 10/6, Czinger -. Vezetőedző: Bencze Tamás

Teo Csizmics: – A ZTE mindig nagyon kemény ellenfél, és ezúttal is nagy kihívás volt számunkra legyőzése. Örülök, hogy sikerült, pedig csak egy nappal a mérkőzés előtt tudtunk teljes csapattal gyakorolni. Végig kézben tartottuk a mérkőzést, bár voltak olyan időszakok, amikor sok hiba csúszott a játékunkba. Ezeket ki kell javítanunk, mert a FIBA-kupában nagy árat kell majd fizetnünk.

Bencze Tamás: – A Körmend ilyen arányban is megérdemelten nyert. Hullámhegyek és hullámvölgyek jellemezték a játékunkat, a végén ugyan volt esélyünk a felzárkózásra, de a döntő pillanatokban rossz megoldásokat választottunk. Küzdöttünk, mutattunk szép dolgokat is, ám taktikailag nem voltunk elég fegyelmezettek.

A mérkőzés statisztikája >>>

Szavazzanak a mérkőzés legjobbjára!

[poll id=”4″]

A nap bombameglepetését a MAFC szolgáltatta, miután hazai pályán legyőzte a találkozó előtt veretlen, címvédő Szolnokot. A hazaiaknál négyen is kétszámjegyű pontszámot értek el, míg a vendégektől nyolc perccel a vége előtt már hárman is kipontozódtak.

Eredmények:

MAFC – Szolnoki Olaj 82-73 (16-10, 23-25, 29-15, 14-23)
Egis Körmend – Zalakerámia ZTE KK 94-76 (25-12, 15-17, 34-26, 20-21)
JP Auto-JKSE – Alba Fehérvár 67-71 (19-19, 15-16, 16-18, 17-18)
Kaposvári KK – Atomerőmű SE 78-72 (25-15, 12-19, 18-21, 23-17)
Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco KC Szombathely 95-79 ( 19-21, 28-19, 21-14, 25-25)
Soproni KC – Vasas Budapest 95-71 (17-19, 22-17, 28-9, 28-26)