Idegenbeli győzelmével elődöntős a Körmend

Az Egis Körmend Zalaegerszegen győzött pénteken, ezzel 3-1-re megnyerte a párharcot a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjében.

A hazai csapat jó hajrával egy pontra zárkózott fel a találkozó nagy részében vezető vendégcsapatra, de egy másodperccel a vége előtt a Körmend büntetőket dobhatott, és ezzel el is dőlt az összecsapás.

Zalakerámia-ZTE KK – Egis Körmend 70-73 (19-24, 21-14, 8-20, 22-15)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok. Játékvezetők: Cziffra Csaba, Benczur Tamás, Söjtöry Tamás (Páli Kálmán)

ZTE: Kinney 17/9, Govens 26/3, Kerpel-Fronius 2, Mohácsi 5/3, Pantelics 9/3 cserék: Velkey 2, Balmazovic 9/9 Vezetőedző: Bencze Tamás

Egis Körmend: Petty 23/9, Channels 16/3, McKinney-Jones 9/3, Dickerson 3/3, Duinker 13/3 cserék: Ferencz 5/3, Tóth N. 2, Lakosa 2 Vezetőedző: Teo Csizmics

Az eredmény alakulása: 1. perc: 6–0. 3. p.: 8–2. 7. p.: 11–15. 8. p.: 14–24. 12. p.: 21–27. 15. p.: 26–31. 19. p.: 36–37. 23. p.: 40–46. 26. p.: 42–53. 32. p.: 53–58. 34. p.: 54–65. 38. p.: 61–67. 39. p.: 67–69
Kipontozódott: Lakosa (33. p.), Govens (40. p.), Kerpel-Fronius (40. p.)

Bencze Tamás: – A valamivel jobb csapat jutott tovább, nem csak az ellenfélnek, saját játékosaimnak is gratulálni tudok, egész évben jó teljesítményt nyújtottak. Ezen a meccsen nagyok voltak a hullámzásaink, sokszor visszajöttünk nehéz helyzetből, de döntő pillanatban nem tudtunk fordítani. Mindenkinek köszönöm a segítséget, a csapat környékén dolgozóknak, különösen pedig annak a kétezerötszáz nézőnek, akik végig velünk voltak.

Teo Csizmics: – Érthetően nagyon boldog vagyok, Zalaegerszegen nem egyszerű nyerni. Különösen a harmadik negyedben jött ki a két csapat közötti különbség. Most egy picit örülünk, de már szerdára figyelünk. Mind a két gárdát elismerés illeti, mert az előző évben nagyon mélyen voltunk, s onnét kapaszkodtunk fel az élbolyba.

Negyeddöntő, 4. mérkőzések:

Zalakerámia ZTE KK-Egis Körmend 70-73 (19-24, 21-14, 8-20, 22-15)
   A párharc végeredménye: 3-1 a Körmend javára
A Körmend ellenfele az elődöntőben a Szolnoki Olaj KK címvédő csapata lesz.

Sopron KC-Atomerőmű SE 72-61 (7-8, 22-12, 27-21, 16-20)
   Az állás: 2-2
Az ötödik mérkőzést vasárnap rendezik Pakson. A párharc továbbjutója a TLI-Alba Fehérvárral mérkőzik majd az elődöntőben.

Frissítve (2016. május 15., vasárnap 20:03):

Elődöntős az Atomerőmű

Az Atomerőmű hazai pályán legyőzte a Sopront vasárnap a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének ötödik mérkőzésén, ezzel 3-2-re megnyerte a párharcot. A paksiak a TLI-Alba Fehérvárral találkoznak a szerdán kezdődő elődöntőben. A másik ágon a címvédő Szolnoki Olaj és a Körmend csap össze.