Egis Körmend – Demir Insaat
FIBA Europe Cup, J csoport, 4. forduló
Körmend, 2018. január 24., szerda 18:30 (TV – DIGI Sport 1, 23:10 felvételről)

Játékvezetők: Tomislav Vovk (CRO), Ivan Milicevic (BIH), Blaz Zupancic (SLO); ellenőr: Zeljko Miletic (CRO)

Sajtószemle

Török ellenfél ellen kell nagyot alakítania a Körmendnek (kezdo5.hu)

Ma este 18:30-tól az Egis Körmend a Demir Insaat Büyükcekmecét fogadja – nagyon nehéz feladat előtt a vasiak.

A törökökről az első egymás elleni mérkőzés előtt szót ejtettünk már egy hónappal ezelőtt – akkor rendkívül szívósan kapaszkodott ellenük a Körmend, de a negyedik negyedben Erving Walker klasszisa döntött (79-72). A Büyükcekmece aztán Székesfehérváron is járt, az Alba ellen viszont 20 pontos előnyből kikapott a félholdas gárda (74-72).

EC: Egis Körmend – Demir Insaat Büyükçekmece (Bb1.hu)

Potocnik szerint otthon bármire képes a Körmend. A FIBA Europe Cup második csoportkörének negyedik fordulójában az Egis Körmend a török Demir Insaat Büyükçekmecét fogadja. Gasper Potocnik együttese a harmadik helyről, egy győzelemmel és két vereséggel várja az összecsapást, mindenképpen nyernie kell a vasi csapatnak, ha életben akarja tartani továbbjutási reményeit. A törökök 2-1-es mérleggel a másodikok, legutóbb a Nevezist verték meg idegenben 78-75-re.

A két fél már megmérkőzött egymással az első fordulóban, s bár nagyot küzdött a Körmend, végül 79-72-re kikapott.