Basic-Fit Brussels – Egis Körmend
FIBA Europe Cup, D csoport, 5. forduló
Brüsszel (BEL), 2017. november 15., szerda 20:30

Játékvezetők: Alin Faur (ROU), Gvidas Gedvilas (LTU); Ellenőr: Bruno Vauthier (FRA)

Sajtószemle

Egy belgiumi “bemelegítés” a Körmend számára (kezdo5.hu)

Szerda este 20:30-tól az Egis Körmend Belgiumba, Brüsszelbe látogat veretlensége megtartásáért.

Három hete írtunk már a belgák keretéről, és akkor a Körmend egy visszafogott játékkal is legyőzte a Brüsszelt 74-61-re. Azóta Matulionistól elköszöntek, igaz a litván már Körmenden sem játszott, volt azonban két igazolásuk. Egyrészt az a 198 centi magas, amerikai hátvéd érkezett hozzájuk Mike Smith személyében, aki tavaly az Antwerppel játszott a Sopron ellen. Másrészt pedig a 36 esztendős, egykori belga válogatott Lionel Bosco, aki pedig a Belfius Mons-Hainaut-val a Körmend ellenfele volt tavaly.

EC: Basic-Fit Brüsszel – Egis Körmend (Bb1.hu)

Brüsszel – Az eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosok bizonyíthatnak.

Szerda este a csoportból már továbbjutó Egis Körmend a harmadik helyezett Basic-Fit Brüsszel otthonába látogat a FIBA Europe Cup D-csoportjában. A vasiak számára így már tét nélküli a találkozó, de motivációt természetesen így is talált Gasper Potocnik vezetőedző, aki két játékosára nem számíthat. A belgák eddigi egyetlen győzelmüket hazai pályán aratták a Balkan ellen.

Férfi kosár Ek: a körmendiek nyugodt napja Brüsszelben (nso.hu)

A továbbjutott körmendiek fél szemmel már a vasárnapi magyar bajnoki rangadóra tekintgetnek, de nem mondanak le a győzelemről.

Körmendi kávézó, kedd reggel. Nincsenek sokan, de Patonay Imrét egyébként is azonnal kiszúrná az ember. A mosdóban régi újságcikkek hirdetik a helyi csapat, az MTE és a legendás mester dicsőségét. Mi más lehetne a beszélgetés témája, mint az esti Szolnok-Falco kupameccs?