Az Egis Körmend csapata sima, tizenöt pontos vereséget szenvedett a Kecskemét vendégeként a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének második, pénteki mérkőzésén.

A körmendiek nem tudtak felnőni a mai mérkőzéshez, egy percig sem forgott veszélyben a hazaiak győzelme.

A mérkőzésről sok mindent elmond, hogy a vasiak eladtak 17 labdát, hattal kevesebb lepattanót szedtek, mint a hazaiak…

Online statisztika MKOSZ statisztika A mérkőzés felvétele

Forray Gábor: – Fantasztikusan dobta a triplákat a Körmend, és ez még inkább növeli a győzelmünk értékét. Az első félidőben nagyon kevés pontot kaptunk, akkor alapoztuk meg a győzelmünk. Körmenden is voltak ziccereink, de akkor nem találtunk be, szerencsére most igen.

Antonisz Konsztantinidesz: – Lassan két hónapja, hogy nem tudunk idegenben nyerni, teljesen más arcunkat mutatjuk, ha elhagyjuk a Körmend vége táblát. Majd kétszer annyi pontot kaptunk, mint kedden otthon, és ez nagyon nem jó. Kedden mindenképp javítani szeretnénk. (nso.hu)

Eredmények, negyeddöntő, 2. mérkőzések:

Pécsi VSK-Veolia – Alba Fehérvár 79-82 (21-19, 17-16, 21-19, 20-28)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0, az Alba Fehérvár javára. A harmadik mérkőzés hétfőn lesz.

Atomerőmű SE-Szolnoki Olaj KK 82-96 (25-21, 15-23, 22-24, 20-28)
Az állás: 2-0, a Szolnok javára. A harmadik mérkőzést hétfőn rendezik.

Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 107-104 (29-12, 16-21, 13-22, 18-21, 11-11, 6-6, 14-11) – háromszori hosszabbítás után
Az állás: 1-1. A harmadik összecsapásra vasárnap kerül sor.

KTE-Duna Aszfalt – Egis Körmend 93-78 (20-12, 20-16, 31-24, 22-26)
    Az állás: 1-1. A harmadik mérkőzést kedden rendezik.