A listavezető Szolnoki Olaj otthonában szenvedett vereséget az Egis Körmend kosárlabda csapata szerdán a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában.

A vendég körmendiek nagyon jól kezdték a találkozót, gyorsan 10 pontos előnyre tudtak szert tenni a tartalékos hazaiak ellen – a vasiaknál ezúttal csak Horti Bálint hiányzott.

Az MTE a nagyszünetig nem vett vissza a lendületből, tovább növelte előnyét, a pihenőre 13 pontos előnnyel mehettek (28-41).

A második félidőre viszont valami nagyon félresikerült, a csapatok szerepet cseréltek. Mind a harmadik, mind a negyedik negyedet is 10 ponttal nyerte a Tisza-parti együttes, így hétpontos győzelmet arattak a jól küzdő körmendiek felett, akik az utolsó bő 3 percben négy labdát adtak el.