Az Egis Körmend hosszabbítás után legyőzte hazai pályán a címvédő Alba Fehérvárt szombaton a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában.

Mindkét oldalon volt hiányzó, a hazaiak Hortit és Tuoyot, míg a vendégek Lórántot, Hillt és Pointert pihentették.

A körmendiek rosszul kezdték a találkozót, kilenc fehérvári pontra egyetlen hazai válasz sem érkezett, sőt a 6. percben már 11 ponttal vezettek a vendégek (5-16). Innen szépen lassan ébredeztek a vasiak és kicsit faragtak a hátrányukból a negyed végére (18-23).

A második negyedet egyértelműen jobban kezdte az MTE, a 12. perceb utolérte ellenfelét (23-23), igaz – ekkor még – fordítani nem sikerült. A csapatok fej-fej mellett haladtak, egyikük sem tudott komolyabb előnyre szert tenni, a félidőt egypontos Alba vezetéssel zárták (34-35).

A harmadik negyedet ott folytatták a felek, ahol az előzőt abba hagyták, szoros, kiélezett párharc folyt a pályán. A játékrész végére Horton vezérletével hat pontos előnyre tett szert a kékmezes vendég gárda (58-64).

A negyedik negyedre megérkezett a szurkolás és ezzel együtt a hazaiak nekiálltak kosárlabdázni. A mezőnyből kiemelkedett az ifjú apuka, Ferencz Csaba – aki, ha kellett bedobót, ha kellett centert játszott – és szórta a triplákat, mint bolond pék a lisztet. Az utolsó percekben, másodpercekben egyik csapat sem tudott a másiktól elhúzni, és Wright sikeres közelijével hosszabbításra mentette a meccset (78-78).

Az extra játékrészben aztán az MTE megmutatta, ki az úr a háznál és 92-87-re megnyerte a mérkőzést.

Online statisztika MKOSZ statisztika  A mérkőzés felvétele  Képgaléria

Ki volt az Egis Körmend - Alba Fehérvár mérkőzés legjobb körmendi játékosa?

Loading ... Loading ...

Antonisz Konsztantinidesz: – Nagyon erős ellenféllel játszottunk, amelynél képzett, kiváló egyéniségek alkotják a csapatot. Próbáltunk új megoldásokat alkalmazni mind védekezésben, mind támadásban, időnként sikeresen. Nagy nyomás van a csapatunkon, mentálisan fáradtak a fiúk, remélem, hogy ez a mai győzelem feloldja a görcsöket.

Dzunics Braniszlav: – Küzdelmes mérkőzésen veszítettünk, és a Körmend megérdemelten nyerte meg a találkozót. Mi is a maximumot adtuk ki magunkból, volt is esélyünk a győzelemre, de a végjátékban hibáztunk. Büszke vagyok a csapatomra, csupán az bosszant, hogy nagyon sok labdát eladtunk. (nso.hu)

A hétvége eredményei:

Egis Körmend-Alba Fehérvár 92-87 (18-23, 16-22, 24-29, 20-14, 14-9) – hosszabbítás után
KTE-Duna Aszfalt – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 93-88 (27-24, 17-19, 29-16, 20-29)
Naturtex-SZTE-Szedeák – Zalakerámia ZTE KK 81-83 (25-15, 9-23, 24-27, 23-18)
Kaposvári KK – Pécsi VSK-VEOLIA 73-78 (30-18, 11-23, 13-19, 19-18)
DEAC – MAFC 103-81 (31-20, 33-17, 16-32, 23-12)
JP Auto-JKSE – Sopron KC 90-83 (28-25, 22-28, 18-17, 22-13)