Az Egis Körmend csapata kilenc ponttal, 89-80-ra kikapott a KTE-Duna Aszfalt vendégeként a férfi kosárlabda NB I középszakaszában, a felsőház szerdai rangadóján.

A körmendi csapatból több hiányzó is volt: Justin Tuoyo családi problémák, míg Horti Bálint sérülése miatt nem léphetett pályára, de Csorvási Milán is ujjsérülésével küszködött.

A Kecskemét elleni mérkőzésen debütált a hétvégén szerződtetett tréner, Antonis Constantinides, aki a munkát hétfőn este kezdte meg a csapattal.

A vasiak az első félidőben jól tartották magukat, keményen küzdöttek magasembereik hiányában, de a harmadik negyedben bemutatott terített betli a végéig kitartott, így továbbra is nyeretlenek a középszakaszban.

Folytatás szombaton 18 órától az Alba Fehérvár ellen, akik a mai napon szabadnaposak voltak, a középszakasz első fordulójában 88-69-re kiütötték a körmendieket.

Forray Gábor: – Nem kezdtük jól a meccset, negyvennyolc pontot kaptunk az első félidőben, ami rengeteg. Puhányan, álmosan léptünk pályára, és ennek hangot is adtam a szünetben. A második etapot jó iramban kezdtük, és tulajdonképp a harmadik negyedben döntöttük el a meccset.

Antonisz Konsztantinidesz: – A Kecskemét modern és jó kosárlabdát játszik, jól térképezett fel bennünket. Csak két magasemberrel rendelkeztem, és ez a hátrányunkra volt, valamint nem a kellő energiával játszottunk. Ígérem, a rájátszásra felerősödünk, és remélem, ott leszünk a dobogón. (nso.hu)

Online statisztika MKOSZ statisztika  A mérkőzés felvétele

Középszakasz mai eredményei:

KTE-Duna Aszfalt – Egis Körmend 89-80 (26-28, 15-20, 30-17, 18-15)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 85-86 (17-22, 26-19, 18-29, 24-16)
MAFC – JP Auto-JKSE 85-80 (27-13, 17-22, 19-25, 22-20)
Sopron KC – DEAC 91-84 (22-23, 24-20, 17-22, 28-19)
Zalakerámia ZTE KK – Atomerőmű SE 106–90 (26–27, 28–28, 25–18, 27–17)