Az Egis Körmend kosárlabda csapata – jóformán végig hátrányban játszva – 16 pontos vereséget szenvedett a felsőházba bejutó Kecskemét vendégeként a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának záró fordulójában.

A mérkőzés egyetlen pozitívuma – körmendi szemszögből – az utolsó hét játékperc volt, mikor is a vasiaknál csak magyar játékos lépett pályára és cseppet sem okoztak csalódást a szép számmal őket elkísérő szurkolóknak!

Forray Gábor: – Mintha kottából játszottunk volna. Az első félidőben remekül dobott a Körmend, ezért a szünetben azt kértem, hogy védekezzünk még fegyelmezettebben. A harmadik negyed nagyszerű kezdésével eldöntöttük a meccset.

Gasper Potocnik: – A Kecskemét megérdemli a felsőházat. Nem megfelelő mentalitással léptünk pályára. Nem ez az igazi arca csapatomnak. (nso.hu)

Online statisztika MKOSZ statisztika  A mérkőzés felvétele

Az alapszakasz zárófordulójának eredményei:

Atomerőmű SE – JP Auto-JKSE 66-74 (20-24, 16-21, 16-16, 14-13)
Kaposvári KK – Szolnoki Olaj KK 97-89 (22-26, 18-19, 35-16, 22-28)
KTE-Duna Aszfalt – Egis Körmend 93-77 (27-24, 22-15, 25-15, 19-23)
Naturtex-SZTE-Szedeák – MAFC 108-85 (29-23, 25-23, 28-15, 26-24)
DEAC – Zalakerámia ZTE KK 83-71 (23-18, 23-23, 18-11, 19-19)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Pécsi VSK-VEOLIA 80-61 (20-23, 26-14, 18-13, 16-11)
Sopron KC – Alba Fehérvár 77-80 (23-20, 19-14, 14-26, 21-20)