Az Egis Körmend csapata tizenkét pontos vereséget szenvedett Pécsett a férfi kosárlabda NB I csütörtöki mérkőzésén.

Ferencz triplájával és Wright 2+1 pontos akciójával indult a mérkőzés körmendi oldalon, de ezzel a vasiak el is lőtték puskaporukat az első három negyedre. Becsülettel küzdöttek, hajtottak a vendégek, de véresre dobták a gyűrűt, így a pécsiek a 14. percben már tizenegy ponttal vezettek (32-21). A félidő végén Hollins és Fanning kozmetikázott az eredményen, így 10-en belülre jöttek (45-37).

A második félidőt az öltözőben kezdte az MTE, a pécsiek rohantak is egy 11-0-s etapot (23. perc: 56-37), csak a 4. percben dobta Fanning az első pontokat – büntetőből. A játék képe a későbbiekben sem változott, a 25. percben már 22 ponttal vezettek a hazaiak (63-41), amiből 19-et megőriztek a negyed végére (73-54).

A záró játékrészre aztán mintha kicserélték volna a csapatokat, és Ferencz vezetésével zsinórban 13 pontot dobtak a körmendiek és egyet sem kaptak (35. perc: 73-67). Jött is a pécsi időkérés, de az MTE csak ment előre, Ferencz és Fanning pontjaival 3 pontra zárkózott (37. perc: 78-75). Három perccel a vége előtt körmendi indításnál Fanninggel szemben szabálytalankodtak, szólt is a síp, de a körmendi kispad reklamálásért technikait kapott, ami után a hazaiak jöhettek. Valahol itt ért véget a móka a piros-feketék számára, innentől biztos kézzel értékesítették a pécsiek a büntetőket és nyertek 12 ponttal, 89-77-re.

A körmendiek a záró fordulóban, április 4-én Kecskemétre látogatnak. A találkozó 18 órakor kezdődik.

Csirke Ferenc: – Mindenki motivált volt, a védekezésünk ismét remekül működött. A negyedik negyed eleji hullámvölgyünk a támadójátékunknak tudható be, Jabril Durham és Veljko Budimir mellé ekkor senki sem tudott csatlakozni.

Gasper Potocnik: – A Körmend minden mérkőzést meg akar nyerni, de erre még a világ legjobb csapata sem képes. A Pécs minden szempontból jobb volt, és ez üzenet számunkra, hogy mennyit kell beletenni egy meccsbe. (nso.hu)