A tabellán második Egis Körmend sima vereséget szenvedett az Atomerőmű vendégeként a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

A körmendiek esélyeshez méltóan, jól kezdték a találkozót és az első negyedben már komolyabb előnyre tettek szert, a 10. perc után 28-18-ra vezettek.

A hátralévő mindhárom negyed elejét az öltözőben töltötték a vasiak, hisz rendre 16-0, 13-2 és 14-2 volt a játékrészek eleje a hazai csapatnak. A paksiak a nagyszünetre egyenlítettek, majd a 35. percben már 85-63-ra vezettek és könnyedény győzték le az esélyesebbnek tartott piros-fekete csapatot.

Teo Cizmic: – Köszönöm a gratulációt! Szeretném kiemelni, hogy nagyon jó munkát végzett a szezon eddigi részében az Egis Körmend csapata. Gratulálok nekik! Remek csapatról van szó, ezért nagyon kemény meccset vártunk a mai estére. Az első negyedben nem sikerült úgy játszani, ahogy szerettünk volna. Később javult a védekezésünk, jó figuráink és támadásaink voltak, így sikerült nyernünk ma. Nagyon örülök a győzelmünknek. Köszönjük a szurkolóink biztatását!

Gasper Potocnik: – Gratulálok a Paksnak! Az első negyedben a saját játékunkat tudtuk játszani, azonban a második negyedben feljavult paksi védekezésre, erre nem tudtunk reagálni, és egy csapat maradt a pályán. Nem fókuszáltunk eléggé, ezt nem engedhetjük meg magunknak az ASE ellen. Tanulnunk kell a hibáinkból. Még egyszer gratulálok az ASE-nak! (kosarsport.hu)

Online statisztika MKOSZ statisztika  A mérkőzés felvétele

A 25. forduló eredményei:

Sopron KC – JP Auto-JKSE 80-68 (23-24, 27-14, 10-12, 20-18)
Alba Fehérvár – MAFC 98-86 (30-19, 28-24, 18-19, 22-24)
DEAC – Szolnoki Olaj KK 81-87 (20-21, 20-23, 22-20, 19-23)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – KTE-Duna Aszfalt 99-75 (30-21, 22-21, 24-15, 23-18)
Atomerőmű SE – Egis Körmend 92-73 (18-28, 27-17, 26-16, 21-12)
Naturtex-SZTE-Szedeák – Kaposvári KK 72-73 (25-25, 13-12, 18-14, 16-22)
Zalakerámia ZTE KK – Pécsi VSK-VEOLIA 78-81 (21-17, 16-21, 23-23, 18-20)