A Falco KC Szombathely hazai pályán négy ponttal legyőzte az Egis Körmendet a férfi kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

A körmendieknél nem lépett pályára a sérülés, betegség miatt távozó Kevin Dillard, míg hazai oldalon Aliaksandr Pustahvar időben visszatért a belorusz válogatottól, így a Falco teljes kerettel várhatta a vasi rangadót.

A 23 pontos, magyar válogatott Govens Darrin vezette szombathelyiek a záró negyed elején bemutatott 13-0-s rohammal döntötték el a vasi rangadót, amelyre már napokkal korábban elkelt az összes jegy.

Szrecsko Szekulovics: – Ahogyan arra számtani is lehetett, egy nagyon nehéz mérkőzést játszottunk. Jól kezdtünk, de aztán a harmadik negyedben újított, fordított a Körmend, szerencsére a negyedik játékrészben visszataláltunk a helyes útra. Egy nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg, és egy nagyon jó Körmendet vertünk meg. Többször is láttam ellenfelünket játszani, ilyen jól nem sokszor kosaraztak.

Gasper Potocsnik: – Színvonalas, közönségszórakoztató meccset játszottunk, remek hangulatban léphettek pályára a csapatok – a kosárlabda ünnepe volt ez a mérkőzés. Jól játszottunk mi is, összességében elégedett vagyok a csapatom teljesítményével. A lepattanók döntöttek a Falco javára, rengeteg pontot szerzett második szándékból a házigazda. (nso.hu)

Online statisztika MKOSZ statisztika  A mérkőzés felvétele

A hétvége eredményei:

Atomerőmű SE – Szolnoki Olaj KK 57-90 (14-22, 17-27, 16-16, 10-25)
Alba Fehérvár – Pécsi VSK-VEOLIA 92-71 (20-20, 14-19, 32-15, 26-17)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 83-79 (23-16, 15-21, 19-24, 26-18)