Az Egis Körmend kosárlabda csapata öt pontos győzelmet aratott az örök rivális, Zalaegerszeg otthonában a férfi kosárlabda NB 1 szombati játéknapján.

A körmendiek a hat légiós közül ezúttal Kevin Dillardot nélkülözték, míg hazai oldalon Ivica Radic nem léphetett pályára.

Bencze Tamás: – Centerünk, Ivica Radic betegség miatt kidőlt, hiányában mást kellett játszanunk. Ahogy fáradtunk, úgy maradtunk le egyre jobban a távoli dobásokról. Óriási energiákat mozgósítottunk, le a kalappal a fiúk előtt, de ma ez csak erre volt elég. A Körmend az utolsó negyedben a szenzációsan játszó Eric Fanning vezérletével nyert.

Gasper Potocnik: – Nem csak az ZTE-nek, nekünk is taktikát kellett változtatnunk a hazai mezőny egyik legeredményesebb centere, Ivica Radic hiányában. Fáradtak voltunk, ez volt a negyvenegyedik hivatalos mérkőzésünk a szezonban. Az Albától elszenvedett vereségünk után három napig keményen edzettünk, de ez kellett ehhez a sikerhez. (nso.hu)

Online statisztika MKOSZ statisztika  A mérkőzés felvétele

Eredmények:

Atomerőmű SE – Naturtex-SZTE-Szedeák 76-78 (19-15, 18-16, 23-21, 16-26)
Zalakerámia ZTE KK – Egis Körmend 72-77 (21-20, 17-18, 15-11, 19-28)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Sopron KC 114-109 (24-18, 20-30, 23-25, 23-17, 13-13, 11-6) – kétszeri hosszabbítás után
Alba Fehérvár – KTE-Duna Aszfalt 75-79 (14-16, 26-18, 15-18, 20-27)
Pécsi VSK-VEOLIA – MAFC 93-69 (22-22, 28-18, 22-12, 21-17)