Az Egis Körmend kosárlabda csapata olasz ellenfelet, az Umana Reyer Venezia csapatát kapta a FIBA Europe Cup legjobb 16 csapata között.

A körmendiek a sorozat második csoportkörében a J-csoportban a második helyen végeztek a szintén honi Alba Fehérvár mögött, akik a litván Juventus Utena csapatával mérkőznek meg.



A FIBA Europe Cupból 10 csapat, míg a FIBA Basketball Champions League sorozatból 6 csapat érkezett a sorozat csütörtöki, müncheni nyolcaddöntőjének sorsolására.

A vasiak ellenfele, az Umana Reyer Venezia olasz bajnokságban a negyedik helyen áll 13 győzelemmel és 4 vereséggel, míg FIBA Basketball Champions League sorozatban a 6. helyen végzett csoportjában 8-6-os mutatóval. Érdekesség, hogy a csoport 3. helyezettje, a görög AEK is 8 győzelem és 6 vereség mellett jutott tovább.

Az első mérkőzéseket idegenben vívják március 7-én, a visszavágókra pedig Magyarországon kerül sor egy héttel később.

A párharc továbbjutója a Nizhny Novgorod – Keravnos nyolcaddöntő győztesével találkozik.

Az EK-ban korábban búcsúzott a Szolnoki Olaj és a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely.

A nyolcaddöntő párosításai:

Nizhny Novgorod (RUS) – Keravnos (CYP)
Tsmoki-Minsk (BLR) – Sidigas Avellino (ITA)
ESSM Le Portel (FRA) – Dinamo Sassari (ITA)
Mornar Bar (MNE) – BC Oostende (BEL)
Donar Groningen (NED) – U-BT Cluj-Napoca (ROU)
Bakken Bears (DEN) – BK Ventspils (LAT)
Alba Fehervar (HUN) – Juventus Utena (LTU)
Egis Kormend (HUN) – Umana Reyer Venezia (ITA)

A FIBA Europe CUP J-csoportjának végeredménye
A csoportból az első két helyezett jutott tovább.
#CsapatMGyVDpKp+/-DpÁKpÁPt%
1Alba Fehervar6515004623883,377,01191,7%
2Egis Körmend 633461483-2276,880,5975,0%
3BC Nevezis624495501-682,583,5866,7%
4Demir Insaat624452462-1075,377,0866,7%

.

A BL C-csoportjának végeredménye
A csoportból az első 4 helyezett jutott tovább.
#CsapatMGyVDpKp+/-DpÁKpÁPt%
1SIG Strasbourg1495110310554878,875,42382,1%
2Banvit1495108010394177,174,22382,1%
3AEK1486114911103982,179,32278,6%
4medi Bayreuth1486114511153081,879,62278,6%
5Movistar Estudiantes1486111710764179,876,92278,6%
6Umana Reyer Venezia148611461140681,981,42278,6%
7Petrol Olimpija144109961105-10971,178,91864,3%
8Rosa Radom1421210321128-9673,780,61657,1%