Az Egis Körmend magabiztos, 13 pontos győzelmet aratott a vendég Pécsi VSK-VEOLIA felett a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Körmendi oldalon még mindig nem léphetett pályára a bokasérüléssel bajlódó Eric Fanning, valamint Márton Ádám is kisebb sérüléssel bajlódott.

A vendég pécsiek tisztesen helyt álltak, főleg az első félidőben tartották jól magukat. Akkor a körmendiek hiába vezettek 10 ponttal is (8. perc: 24-13), mindig vissza tudtak zárkózni és ott lihegni a vasiak nyakán. (20. perc: 45.40)

Aztán a harmadik negyedben szigorított védekezésén a hazai csapat, amivel a PVSK nem tudott mit kezdeni és szépen lassan távolodtak egymástól a csapatok. (27. perc: 64-45).

A záró játékrész innen már formaság volt, hatodik sikerét aratta a Körmend, amely hazai pályán igazolta a papírformát a Pécs ellen.

A körmendiek két legeredményesebb játékosa, a hat triplát dobó Ferencz Csaba és a szintén 18 pontig jutó Marquis Wright lett.

Folytatás szerdán este fél kilenctől Belgiumban a Basic-Fit Brussels otthonában a FIBA Europe Cup 5. fordulójában.

Gasper Potocnik: – Nem volt ez könnyű mérkőzés, mégpedig azért nem, mert a játékosaim nem koncentráltak teljes erővel a feladatra. Hagytuk, hogy ellenfelünk könnyű kosarakat szerezzen, a találkozó egyes szakaszaiban nem találtuk a megfelelő ritmust. Fontos, hogy megszereztük a kötelező győzelmet, s készülhetünk az előttünk álló kemény feladatokra.

Csirke Ferenc: – A nagyon jó erőkből álló Körmend volt az ellenfelünk, ezért minden játékosomnak jól kellett teljesítenie, hogy ne okozzunk csalódást. Úgy érzem, ezt a célunkat megvalósítottuk. A találkozó nagy részében nem tudtuk feltörni a Körmend agresszív védekezését, s támadásban gyakran egyénieskedtünk. Fizikailag erősebb csapattól kaptunk ki.

Ki volt az Egis Körmend - Pécsi VSK-VEOLIA mérkőzés legjobb körmendi játékosa?