Negyvenpontos körmendi siker Debrecenben

Az Egis Körmend negyven ponttal nyert a Debreceni EAC otthonában a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A vasiaktól ezúttal is hiányzott a kisebb sérüléssel bajlódó Marquis Wright.

A körmendiek Steven Davis (21 pont, 13 lepattanó) vezérletével 110 pontot dobtak Debrecenben, és kiütéses, 40 pontos sikert arattak.

Vendégoldalon mindenki bőven kapott játéklehetőséget, a legtöbb játékideje Davisnek volt, a maga 26 és fél percével, de a legkevesebbet bő hét perccel Oroszi játszotta.

A végjátékban a csapatok között a különbség Bán Tibor hármasával nőtt 40 pontra, míg a 100. pontot Csorvási Milán dobta büntetőből.

Statisztika alapján is jelentős különbség mutatkozott, a kétpontosokban 53%-68%, a hárompontosokban 19%-45%, de lepattanókban is jelentős volt a különbség: 30-47.

Berényi Sándor: – Az első félidőben a dobószázalékokat tekintve nem volt komolyabb problémánk, a fordulás után azonban egy jóval erőszakosabb vendégcsapat jött ki a pályára. Nagyon hiányzott a srácokból az akarás, melynek következtében alulmaradtunk a játék legfontosabb elemeiben, így osztálykülönbség alakult ki. Elnézést kérek a szurkolóinktól.

Gasper Potocnik: – A második félidőben úgy játszottunk ahogy az elvárható tőlunk, jelentősen kevesebb pontot engedélyeztünk ellenfelünknek a festékből, könnyű kosarakat szereztünk, ami nagyarányú győzelmet eredményezett. (debka.hu)

Az Egis Körmend november 1-én, szerdán 20 órától folytatja a Keravnos ellen a FIBA Europe Cup D csoportjában, ahol eddig mind a két mérkőzését megnyerte. Várhatóan a Keravnos elleni párharc dönt a csoportelsőségről.

A 6. forduló eredményei:

DEAC – Egis Körmend 70-110 (20-27, 21-23, 12-30, 17-30)
Atomerőmű SE – KTE-Duna Aszfalt 78-96 (13-30, 27-26, 16-26, 22-14)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Kaposvári KK 106-82 (30-29, 29-18, 27-20, 20-15)
Alba Fehérvár-Szolnoki Olaj KK 60-70 (15-19, 16-15, 16-15, 13-21)
Naturtex-SZTE-Szedeák – Sopron KC 77-67 (19-15, 23-26, 16-15, 19-11)
Zalakerámia ZTE KK-MAFC 70-57 (28-10, 18-22, 12-10, 12-15)