Az Egis Körmend 15 pontos győzelmet aratott a Falco KC Szombathely ellen a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Körmendi szempontból rettenetesen kezdődött a találkozó, a vendégek kézben tartották a meccset, meggyőző 12 pontos előnyt harcoltak ki a 12. percre (15-27). Szépen lassan nekiállt zárkózni a hazai gárda, a 18 percben 34-34-es állásnál érte utol ellenfelét, sőt a félidő végére öt pontos, 41-36-os előnyt harcolt ki.

A folytatásban is a Körmend akarata érvényesült, a vendégek az öltözőben vagy egy mély gödörben ragadhattak, egy perc sem kellett és zúgott a tíz-tíz-tíz rigmus a hazai szurkolóktól. A 32. percben pedig már több mint duplájára, 21 pontra hízott a különbség. Ez a huszonegyes szám a körmendi oldalon nyerőnek bizonyult, sikerült is tizenötöt megtartani belőle a meccs végére.

A piros-feketék most igazi csapatként muzsikáltak a nehéz kezdés ellenére is, megmutatták, hogyan is kell kiszolgálni a szurkolókat. A szombathelyieknek ezen az estén a jó kezdésen kívül csak az asszisztáló szerepe jutott, de Perl Zoltán remek teljesítményét ki kell emelni. Reméljük, játszani fog még külföldi bajnokságban és szép nemzetközi karriert fut be.

Gasper Potocnik: – Gratulálok a csapatomnak, úgy érzem megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. A találkozó elején voltak gondjaink, de ezeket még időben ki tudtuk javítani. Plusz erőket kellett mozgósítanunk ahhoz, hogy ez sikerüljön. Valamennyi játékosommal elégedett vagyok, mert mindenki megoldotta a feladatát. Készülünk a keddi Európa-kupa-mérkőzésre, remélem, hogy a sérüléseink nem akadályoznak bennünket a felkészülésben.

Szrecsko Szekulovics: – Gratulálok a Körmendnek, mert ma sokkal jobban és fegyelmezettebben játszott. Mi sajnos nagyon sok hibát követettünk el, jó kezdés után kevés figyelmet fordítottunk a védekezése, és támadásban is sokat egyénieskedtünk. A palánk alatt nagyon enerváltak és határozatlanok voltunk, ellenfelünk húsz lepattanóval többet gyűjtött, ez a szám önmagáért beszél. (nso.hu)

A mérkőzés felvétele (MTEtv):
1. félidő 2. félidő

Ki volt az Egis Körmend - Falco KC Szombathely mérkőzés legjobb körmendi játékosa?