Az Egis Körmend egy ponttal, 84-83-ra nyert a bolgár BC Balkan Botevgrad vendégeként a férfi FIBA Europe Cup D csoportjának nyitófordulójában.

Hibát-hibára halmozva kezdte a mérkőzést a Körmend, a hazaiak 7-0-s vezetésre tettek szert. Innen sikerült időben észbe kapni, a vezetést is átvenni, de jöttek az újabb fegyelmezetlenségek és pillanatok alatt 10 pont fölé tornázta előnyét a BC Balkan. A nagyszünetre egészen 16 pontig nőtt a különbség, ami sok jóval nem kecsegtetett a folytatásra nézve.

A harmadik negyed sem indult jobban, a 24. percben 18 pontra nőtt a különbség, 58-40 volt a hazaiaknak. Aztán érkezett az isteni szikra és Ferencz Csaba vezérletével – a negyed végére – 10 ponton belülre kerültek a körmendiek, 67-60 volt az állás.

Az utolsó tíz perce vért ihattak a srácok, nagyon beindultak – talán még jobban is, mint a fagyigép. Igaz, hiba még most is csúszott a játékba, de Hollins 4 pontos akciójával 3 perccel a vége előtt átvette a vezetést a csapat, 75-76 volt az állás. Jött az ilyenkor szokásos egyet ide, egyet oda játék. Hol itt, hol ott esett kosár, egyik csapat sem tudott tetemesebb előnyt kiharcolni. Ferencz duplájával és Davis büntetőivel 7 másodperccel a vége előtt ismét egy pontos körmendi előny, 83-84 állt az eredményjelzőn. Ez a számpár annyira tetszett a vasiaknak, hogy nem is változtattak rajta, örültek a nehezen begyűjtött két pontnak és a hozzá járó első sikernek az idei csoportkörben.

A későbbiekre való tekintettel, a piros-fekete csapatnak érdemes fontolóra venni, hogy kevesebb szívbajt hozzon szurkolóira és nem törvénybe iktatott, hogy az ellenfélnek kötelező majd’ 20 pontos előnyt adni.

Ezt lehet is bizonyítani a hétvégén, szombaton 18 órás kezdettel a vasi rivális Falco KC Szombathely ellen.

Gasper Potocnik: – Ahogy a mérkőzés előtt mondtam, kíváncsi voltam, hogyan reagálunk az első vereségünkre, amelyet Kaposváron szenvedtünk el. A hazaiak több energiával, keménységgel, intenzitással játszottak az első félidőben, ezért is húztak el. A nagyszünet utáni játékáért megérdemli az elismerést a csapatom, de remélem, mindenki megérti, hogy ilyesmi még egyszer nem fordul elő. Nyertünk idegenben, ez remek, a Botevgrad kemény, jó csapat, nagyon értékes ez a siker. (nso.hu)

A csoport másik mérkőzésén: Basic-Fit Brussels (belga)–Keravnosz (ciprusi) 58–68

D csoport:
Balkan Botevgrad (bolgár) – Egis Körmend 83-84 (24-19, 27-16, 16-25, 16-24)
a magyar csapat legjobb dobói: Ferencz 23, Fanning 14, Wright 14

F csoport:
Alba Fehérvár
– Bnei Herzliya (izraeli) 74-93 (15-12, 24-30, 22-22, 13-29)
a magyar csapat legjobb dobói: Keller 14, Filipovity 14

H csoport:
Nyizsnyij Novgorod (orosz) – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 94-92 (26-18, 15-19, 18-19, 21-24, 14-12) – hosszabbítás után
a magyar csapat legjobb dobói: Perl 24, Govens 15

Szolnoki Olaj KK – Karpos Sokoli (macedón) 94-73 (26-15, 17-19, 30-22, 21-17)
a magyar csapat legjobb dobói: Perry 16, Ford 14