Az Egis Körmend 73-72-re nyert a román Steaua Bukarest otthonában, így kettős győzelemmel jutott a férfi kosárlabda FIBA Europe Cup csoportkörbe.

A selejtező első körében a körmendiek a svéd Boras Basket csapatát búcsúztatták szintén kettős győzelemmel.

Egy hete, a második kör első meccsén a magyar együttes 91-75-re verte odahaza a Steauát. A visszavágón – amelyre Bukarest helyett Targovistében került sor – kiegyenlített első negyedet követően a Körmend a második felvonást tizenegy ponttal nyerte meg, így meglépett a házigazdáktól. A román bajnoki ezüstérmes és kupaelődöntős csapatnak azonban a záró felvonásban eredményes támadójátékkal még a győzelemre is esélye volt, de a végjátékban az idegek harcát a vasiak bírták jobban.

Az EK 32 csapatos csoportköre kedden kezdődik. Az Egis Körmend a nyári sorsolás után a D csoportba került, ahol belga Basic-Fit Brussel és a ciprusi Keravnos lesz az ellenfele. A lehetséges negyedik csoporttagról később határoz a FIBA Europe.

Gasper Potocnik: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, de sikerült szinte végig kontrollálni, jól védekeztünk, okosan támadtunk. Az utolsó negyedre csökkent a koncentrációnk, elkövettünk néhány buta hibát, fel is zárkózott a Steaua, de a célunkat így is elértük, megnyertük a meccset. (nso.hu)

Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapja alapján):
Európa Kupa, selejtező, 2. forduló, visszavágó:

Steaua Bucuresti (román) – Egis Körmend 72-73 (15-16, 10-21, 15-16, 32-20)
Továbbjutott: az Egis Körmend, kettős győzelemmel.

Södertälje Kings (svéd) – Szolnoki Olaj KK 75-73 (7-17, 17-19, 24-23, 27-14)
Tj.: Szolnoki Olaj, 159-138-as összesítéssel.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Balkan Botevgrad (bolgár) 84-74 (22-16, 20-17, 18-22, 24-19)
Tj.: a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, kettős győzelemmel.