Az Egis Körmend tizennégy ponttal verte a JP Auto-Jászberényi KSE csapatát a férfi kosárlabda NB I első fordulójának szombati játéknapján.

A körmendiek magabiztosan kezdték a mérkőzést, mintegy tudatva vendéglátójukkal, hogy csak a győzelem elfogadható számukra. Ennek megfelelően 8 perc után már több mint 10 ponttal vezettek Ferenczék, amit a kisszünetre tizenkettőre növeltek.

A második negyedben tovább nőtt a vendég előny, többször is közel volt a 20 pontos különbség, de hazai oldalon mindig érkezett egy jól időzített kosár. A nagyszünetre sem változott jelentősen a játék képe, az eredményjelző magabiztos, 13 pontos vasi előnyt mutatott.

A második félidőt nagyon rosszul kezdte a Körmend, a hazaiak 7-0-s etapot produkáltak. Körmendi oldalról jött is az időkérés, de továbbra is sok hiba csúszott a játékba. A Jászberény továbbra is szívósan tapadt ellenfelére, de a győztes kilétét nem tudta megkérdőjelezni.

Erősen küzdelmes mérkőzésen megérdemelt körmendi siker született. Folytatás a FIBA Europe Cup második selejtezőkörében október 4-én, szerdán 19 órakor a román Steaua CSM EximBank együttese ellen.

Nikola Lazics: – Gratulálok a Körmendnek, teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Mi sajnos az első félidőben gyengén védekeztünk, amin a másodikra sikerült változtatnunk. Látszott, hogy egy kész csapat mérkőzött meg egy alakulóban lévővel Jászberényben. Leszünk még jobbak is.

Gasper Potocnik: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzésre számíthatunk Jászberényben, és nem is csalódtunk. Időnként gyorsan, jó ütemben játszottunk, ahogy szeretnénk, de voltak hibák is a játékunkban. Gratulálok a fiúknak az idegenbeli győzelemhez. (nso.hu)

Az első forduló eredményei:

Zalakerámia ZTE KK – KTE-Duna Aszfalt 60-91 (11-17, 10-24, 21-20, 18-30)
Pécsi VSK-VEOLIA – Szolnoki Olaj KK 72-91 (15-23, 19-28, 20-21, 18-19)
Atomerőmű SE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 84-68 (27-20, 24-18, 22-13, 11-17)
JP Auto-JKSE – Egis Körmend 71-85 (15-27, 23-24, 11-13, 22-21)
Sopron KC-MAFC 69-70 (19-15, 23-22, 18-17, 9-16)
DEAC – Naturtex-SZTE-Szedeák 66-78 (16-16, 17-19, 15-19, 18-24)

H Csapat M Gy V Dp Kp % Pt
Változtak a tabella számítására vonatkozó FIBA-szabályok. Csak akkor kell miniligát csinálni holtversenyes csapatok között, ha az adott bajnokságban már minden mérkőzést lejátszottak a csapatok.
Ha ez még nem történt meg, a kosárkülönbség a mérvadó. Utóbbi egyenlősége esetén a több dobott pont számít.