Horti Bálint továbbra is Körmenden marad

A FIBA Europe elkészítette és megküldte a kluboknak a FIBA Europe Cup idei selejtezőinek lebonyolítási rendszerét.

A sorozatban három magyar csapat érintett: a bajnoki ezüstérmes Falco a második selejtezőkörben kapcsolódik be a küzdelmekbe, míg a bajnoki 4. Egis Körmend és az 5. Szolnok már az első selejtezőkörben parkettra lép.

Az első körben kétszer 11 csapatból sorsolnak párokat, amelyek oda-visszavágós rendszerben mérkőznek meg egymással a következő körbe jutásért. A 11 továbbjutóhoz csatlakozik a második körben a kilenc gárda. Az így kialakuló tíz páros továbbjutója kerül be a kupa 32 csapata közé, ahová 22 gárda csatlakozik a Basketball Champions League mezőnyéből.

A selejtezőkörök dátumai:

Első kör, 2017. szeptember 20. és 27. (szerda)
Második kör: 2017. október 4. és 11. (szerda)

A sorsolást egy későbbi időpontban, Münchenben rendezik majd, amelyről a FIBA időben tájékoztatni fogja a résztvevőket.

Az Egis Körmend közleménye:

Kialakult a FIBA Europe Cup első két körének programja
Horti Bálint marad Körmenden

Tájékoztatjuk szurkolóinkat, hogy a FIBA megküldte klubunknak a FIBA Europe Cup idei selejtezőinek lebonyolítási rendszerét.

Az első körben kétszer 11 csapatból sorsolnak párokat, amelyek oda-visszavágós rendszerben mérkőznek meg egymással a következő körbe jutásért.

Az első körben nem kiemelt csapatok, amelyek közül az Egis Körmend is ellenfelet kap majd:

BC Balkan Botevgrad (BUL)
BC Sokhumi (GEO)
s.Oliver Würzburg (GER)
Szolnoki Olaj KK (HUN)
KR (ISL)
Bnei Herzliya (ISR)
BC Nevezis (LTU)
CSU Sibiu (ROU)
Parma (RUS)
KFUM Boras Basket (SWE)
Demir Insaat Büyükcekmece (TUR)

Az első körben kiemelt csapatok:

Belfius Mons-Hainaut (BEL)
BC Rilski Sportist (BUL)
BK Pardubice (CZE)
Tartu University (EST)
Egis Körmend (HUN)
BC Rabotnicki Skopje (MKD)
BM SLAM STAL Ostrow (POL)
CSM CSU Oradea (ROU)
Istanbul Büyüksehir (TUR)
Trabzonspor Medicalpark (TUR)
DNIPRO (UKR)

A 11 továbbjutóhoz csatlakozik a második körben a következő kilenc gárda:

Proximus Spirou Basket (BEL)
BC Beroe (BUL)
Petrolina AEK Larnaca (CYP)
ESSM Le Portel (FRA)
Falco KC Szombathely (HUN)
FC Do Porto (POR)
CSA Steaua Bucharest (ROU)
Södertälje (SWE)
BC Khimik (UKR)

Az így kialakuló tíz páros továbbjutója kerül be a kupa 32 csapata közé, ahová 22 gárda csatlakozik a Basketball Champions League mezőnyéből.

A FIBA azt is közölte, hogy mivel a Basketball Champions League lebonyolítása nem földrajzi alapon szerveződik, ezért a másik kupasorozatban sincs lehetőség figyelembe venni azt, hogy a csapatok a kontinens melyik régiójából neveztek.

A selejtezőkörök dátumai:

Első kör, 2017. szeptember 20. és 27. (szerda)
Második kör: 2017. október 4. és 11. (szerda)

A sorsolást egy későbbi időpontban, Münchenben rendezik majd, amelyről a FIBA időben tájékoztatni fogja a résztvevőket.

Egyúttal szeretnénk megerősíteni a korábban közölt hírt, mely szerint Horti Bálint a következő bajnokságban is az Egis Körmend csapatában szerepel majd.