A francia Girondins Bordeaux lesz a Videoton FC ellenfele a labdarúgó Európa Liga-selejtező harmadik fordulójában, amennyiben a székesfehérváriak jövő csütörtökön túljutnak az észt Nomme Kalju együttesén.

A pénteki, nyoni sorsoláson az is kiderült, hogy a Ferencváros a lengyel Arka Gdynia csapatával találkozik, ha jövő héten nagy bravúrral, 4-2-es hátrányról megfordítja a párharcot a dán Midtjylland vendégeként. A Videoton 3-0-s előnyről várja a felcsúti második felvonást.

Az FTC és Videoton is idegenben kezdené következő párharcát. A harmadik forduló első mérkőzéseit július 27-én, a visszavágókat augusztus 3-án rendezik.

A 48 csapatos főtáblára jutáshoz a magyar csapatoknak négy párharcot kell nyerniük.

Az EL-selejtező 3. fordulójának párosítása:

Girondins Bordeaux (francia) – Nomme Kalju (észt)/VIDEOTON
Arka Gdynia (lengyel) – FERENCVÁROS/Midtjylland (dán)
PSV Eindhoven (holland) – Osijek (horvát)/Luzern (svájci)
Norrköping (svéd)/Trakai (litván) – Shkëndija (macedón)/HJK Helsinki (finn)
Krasznodar (orosz) – Slovan Bratislava (szlovák)/Lyngby (dán)
Sturm Graz (osztrák)/Mladost Podgorica (montenegrói) – Fenerbahce (török)
Panathinaikosz (görög) – Gabala (azeri)/Jagiellonia Bialystok (lengyel)
Shamrock Rovers (ír)/Mladá Boleslav (cseh) – Kairat Almati (kazah)/Skënderbeu (albán)
Austria Wien (osztrák) – Progres Niederkorn (luxemburgi)/AEL Limasszol (ciprusi)
Dinamo Zagreb (horvát) – Vaduz (liechtensteini)/Odd (norvég)
Dinamo Bucuresti (román)-Athletic Bilbao (spanyol)
Olimpik Donyeck (ukrán)-PAOK (görög)
Östersunds (svéd)/Galatasaray (török) – Inter Baku (azeri)/Fola Esch (luxemburgi)
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)/KR Reykjavík (izlandi) – Panioniosz (görög)/Gorica (szlovén)
Valletta (máltai)/Utrecht (holland) – Haugesund (norvég)/Lech Poznan (lengyel)
CSU Craiova (román)-AC Milan (olasz)
Bröndby (dán)/VPS Vaasa (finn) – Hajduk Split (horvát)/Levszki Szófia (bolgár)
Gent (belga) – Altach (osztrák)/Dinamo Breszt (fehérorosz)
Astra Giurgiu (román)/Zirë (azeri) – Olekszandrija (ukrán)
Everton (angol) – Ruzomberok (szlovák)/Brann (norvég)
Aberdeen (skót)/Siroki Brijeg (bosnyák) – Apollon Limasszol (ciprusi)/Zaria Balti (moldovai)
Irtis Pavlodar (kazah)/Crvena zvezda (szerb) – Sparta Praha (cseh)
Beitar Jerusalem (izraeli)/Botev Plovdiv (bolgár) – Marítimo (portugál)
Zenit (orosz) – Trencín (szlovák)/Bnei Jehuda (izraeli)
Olympique Marseille (francia)-Oostende (belga)
Freiburg (német) – Valur Reykjavík (izlandi)/Domzale (szlovén)
Cork City (ír)/AEK Larnaca (ciprusi) – Rabotnicki (macedón)/Dinamo Minszk (fehérorosz)
Zeljeznicar (bosnyák)/AIK (svéd) – Braga (portugál)
Liepaja (lett)/Suduva (litván) – Sion (svájci)