Zalaegerszegre került a bronzérem

A Zalaegerszeg szerezte meg a bronzérmet a férfi kosárlabda NB I-ben, mivel a harmadik helyért rendezett, két győzelemig tartó párharc második felvonásán is nyert a Körmend ellen.

A 99-95-re végződött szombati összecsapás legjobbja Emmanuel Ubilla, a hazaiak irányítója volt 22 ponttal.

Zalakerámia ZTE KK – Egis Körmend 99-95 (31-23, 16-22, 24-32, 28-18)

Zalaegerszeg, 2500 néző. Játékvezetők és MKOSZ Ellenőr: Győrffy Pál, Frányó Péter, Bognár Tibor (Forrai Sámuel)

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 22/9, Norfleet 12, Benke 18/6, Szabó Zs. 14/6, Drungilas 13/3 Csere: Mohácsi 16/12, Wright 4, Kis R. Vezetőedző: Bencze Tamás

Egis Körmend: Smith 13, Kromah 28/6, Ferencz 8/6, Allen 20, Csorvási 13 Csere: Németh Á. 13/9, Doktor Vezetőedző: Gasper Potocnik

Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–12. 8. p.: 28–23. 12. p.: 34–25. 19. p.: 47–45. 26. p.: 64–60. 31. p.: 71–77. 36. p.: 82–85

Kipontozódott: Szabó Zs. (39. p.),
Kiállítva: Smith (38. p.)

A párharcot 2-0-ra nyerte a ZTE.

Bencze Tamás: – Tudtuk, hogy ilyen meccs lesz, vagyis nagyon nehéz. Azt is tudtuk, hiányoznak a Körmendből meghatározó játékosok, de így is maradt több különleges teljesítményre képes játékos a csapatban. A Körmend eksztázisban játszott, mindent megtett a sikerért, de igazságtalan lett volna, ha nem mi kapjuk meg a bronzérmet az egész éves teljesítményünk alapján.

Gasper Potocnik: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, mindkét csapat remek napot fogott ki, megérdemelte volna a győzelmet. Sok nehézséggel, sérüléssel kellett megküzdenünk, ezért minden játékosomat, aki pályára lépett, csak dicséret illeti. A mérkőzés végén döntő szituációban hibáztunk, ez lett a vereség oka.

A mérkőzés felvétele (zalasport.hu):

Szombathelyen egyenlített a Fehérvár

A férfi kosárlabda NB I döntőjének második felvonásán is idegenbeli győzelem született, ezúttal az Alba Fehérvár diadalmaskodott a Falco KC Szombathely otthonában, kiegyenlítve ezzel az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

Döntő, 2. mérkőzés:

Falco KC Szombathely – Alba Fehérvár-Puebla+ 65-75 (18-21, 17-14, 14-14, 16-26)

Szombathely, 3000 néző. V: Földházi, Papp P., Török

Falco KC Szombathely: Govens 16/6, Váradi 4, Barham 4, Pusztahvar 11/6, Tóth N. 7 Csere: Medford 9/6, Zsigeranovics 14, Simon Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

Alba Fehérvár: Taylor 16/6, Mohammed 4/3, Shepard 14, Lóránt 8, Keller Á. 4 Csere: Edwards 12, Farr 9/3, Markovics 8 Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 6. p.: 12–10. 8. p.: 14–17. 12. p.: 23–21. 17. p.: 31–30. 23. p.: 37–37. 27. p.: 45–42. 33. p.: 53–54. 37. p.: 58–63. 39. p.: 64–69

Kipontozódott: Zsigeranovics (40.)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1

Szrecsko Szekulovics: – Megérdemelten nyert az Alba, mindössze 65 pontot dobtunk itthon, amivel ilyen csapat ellen nem lehet nyerni. Nagyon rossz volt a dobószázalékunk, és nem találtuk a ritmusunkat, amivel a végén a magunk javára fordíthattuk volna a mérkőzést. Nem éreztem a győzelemhez szükséges energiát csapatomban. Talán minket jobban megzavart, hogy kora délután kellett játszani, furcsa, hogy egy bajnoki döntőt ilyen időpontban rendeznek.

Dzunics Braniszlav: – Elismerés jár mindkét csapatnak, mert ismét nagy küzdelem volt, és szoros mérkőzést játszottunk. Büszke vagyok a csapatra, a végjátékban sikerült megtalálni azokat a megoldásokat, amelyek a győzelemhez kellettek. Nem tudom, a fizikai állapotnak mekkora szerepe lesz a továbbiakban, de ez a döntő, ilyenkor a játékosok mindig a maximumot próbálják kihozni magukból.

A négyszeres bajnok Alba – amely legutóbb 2013-ban ünnepelhetett – a döntő szerdai nyitányán meglepetésre elvesztette pályaelőnyét. Az eddig csak 2008-ban aranyérmes Falco óriási csatában 77-76-ra nyert, és annak tudatában készülhetett a folytatásra, hogy ebben az idényben mind a 21 hazai mérkőzésén győztesen hagyta el a pályát.

Az alapszakaszgyőztes Fehérvár a mérkőzés folyamán többször is meglépett, a hazaiak azonban rendre felzárkóztak. Két és fél perccel a végső dudaszó előtt mindössze egy ponttal vezetett a Fehérvár, a végjátékban azonban egyértelműen riválisa fölé kerekedett.

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó finálé harmadik meccsét kedden játsszák Székesfehérváron.