Idegenben került előnybe a ZTE a bronzcsatában

A Zalaegerszeg csapata sima, 107-94-es győzelmet aratott Körmenden a férfi kosárlabda NB I bronzcsatájának első felvonásán.

A szerdai találkozó legjobbja Adomas Drungilas, a vendégek litván játékosa volt 26 ponttal és 8 lepattanóval.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc második mérkőzését szombaton rendezik.

Eredmény a 3. helyért, 1. mérkőzés:

Egis Körmend-Zalakerámia ZTE KK 94-107 (26-27, 20-24, 23-27, 25-29)

Körmend, 2000 néző. Játékvezetők és MKOSZ Ellenőr: Pálla Zoltán, Tőzsér Dénes, Praksch Péter (Fekete László)

Egis Körmend: Gibbs 16/12, Petty 19/3, Kromah 7/3, Ferencz 14/12, Allen 18/6. Csere: Csorvási 18, Németh Á. 2, Oroszi. Vezetőedző: Gasper Potocnik

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 17/15, Norfleet 17/15, Benke Sz. 14, Szabó Zs. 18/15, Drungilas 26. Csere: Mohácsi 6/6, Wright 9, Kis R., Kovács M. Vezetőedző: Bencze Tamás

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–5. 7. p.: 17–19. 14. p.: 32–31. 18. p.: 41–46. 24. p.: 51–60. 28. p.: 61–68. 32. p.: 74–83. 38. p.: 89–95

Kipontozódott: Petty (40. p.)

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a ZTE javára.

Folytatás szombaton, 18:00 órától Zalaegerszegen.

Gasper Potocnik: – Százhét pontot kaptunk hazai pályán, ez mindent elmond a védekezésünkről. Puhán, kontaktok nélkül nem lehetett megállítani az ellenfelünket. Elsősorban mentálisan kell rendet tennünk. Remélem, sikerül és akkor Zalaegerszegen lehet keresnivalónk. Az egy másik mérkőzés lesz, mindent megteszünk a győzelem érdekében.

Bencze Tamás: – Tudtuk, hogy vannak gondok ellenfelünknél, de mi sem tudtunk a sérülések miatt teljes intenzitással készülni. Amit elterveztünk, többnyire sikerült megvalósítanunk. Nagyon jól dobtunk, gyors passzokkal tiszta dobóhelyzeteket tudtunk kialakítani, s azokat jó százalékkal értékesítettük.

A mérkőzés felvétele (MTEtv): 1. félidő 2. félidő

Ki volt az Egis Körmend - Zalakerámia ZTE KK mérkőzés legjobbja?

döntő, 1. mérkőzés:

Alba Fehérvár-Puebla+ – Falco KC Szombathely 76-77 (18-19, 26-24, 15-18, 17-16)

Székesfehérvár, 2400 néző. V: Kapitány, Benczur, Söjtöry

Alba Fehérvár: Taylor 13/3, Mohammed 18/6, Shepard 6, Lóránt 10, Keller Á. 4. Csere: Edwards 18, Farr 7/3, Keller I. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Falco KC Szombathely: Váradi B. 5/3, Govens 25/9, Barham 8/6, Pusztahvar 13/9, Tóth N. 2. Csere: Zsigeranovics 8, Medford 16/6. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

Az eredmény alakulása: 1. perc: 0–3. 4. p.: 13–5. 7. p.: 13–13. 11. p.: 22–19. 14. p.: 31–27. 17. p.: 34–35. 18. p.: 42–35. 22. p.: 48–43. 24. p.: 48–49. 27. p.: 50–59. 31. p.: 59–64. 33. p.: 67–64. 39. p.: 70–71. 40. p.: 76–77

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Falco javára

Dzunics Braniszlav: – Egylabdás meccs volt, mindkét csapatnak volt esélye győzni, ez a Falcónak sikerült. A végjátékban kétszer is sanszunk volt nyerni, de elszalasztottuk mindkét sanszot. Ellenfelünk megdolgozott a sikerért, de nekünk sincs szégyenkeznivalónk. A külső dobások hatékonyságában egyértelműen jobb volt a Szombathely.

Szrecsko Szekulovics: –  Meg kell dicsérnem a csapatomat, óriásit küzdöttek a srácok. Hazai pályán nagyon erős az Alba, de a második félidei jó játékunk győzelmet ért. A playoffban mindig nagy a nyomás a hazai csapaton az első meccsen, most is érződött ez a fehérváriakon. Nem szabad ünnepelni, mert az Alba az elődöntőt is hazai vereséggel kezdte, aztán háromszor győzött.

Az Alba nyolcadik döntőjének futott neki, s az eddigi hétből négyszer meg is nyerte a bajnokságot – legutóbb 2013-ban. A Falco negyedszer jutott el a végjátékig, s egyetlen aranyérmét 2008-ban szerezte meg. A két gárda korábban egyszer vívott finálét, 1999-ben a Fehérvár nyert 4-1-re.

Mindkét együttes 6/1-es győzelmi mérlegnél tart a mostani rájátszásban. Az Alba a negyeddöntőben 3-0-ra verte a Kecskemétet, majd otthon kikapott a ZTE-től, de aztán sorozatban három sikerrel megnyerte a párharcot. A Szombathely 3-1-gyel lépett túl a Kaposváron, majd az elődöntőben 3-0-ra verte megyei riválisát, a Körmendet.

Az Alba és a Falco négyszer találkozott a szezonban – kétszer az alapszakaszban és kétszer a középszakaszban -, a mérleg 2-2-es “döntetlen”. A rendkívül egységes fehárvári gárda megnyerte az alap- és a középszakaszt is, a vasiak mellett pedig az szólt, hogy mind a 21 hazai mérkőzésükön győztesen hagyták el a pályát ebben az idényben.

A szerdai összecsapás harmadik negyedének közepén a vendégek már kilenc ponttal is vezettek, a hazaiak azonban rendkívül szívós védekezésüknek köszönhetően fordítani tudtak. Szoros végjátéknak néztek elébe a csapatok, a Falco két perccel a vége előtt újra átvette a vezetést. Fél perccel a dudaszó előtt Alhaji Mohammed fontos helyzetben lépéshibát követett el, a túloldalon viszont Andrew Barham zsákolt, s ezzel megnyerte a meccset a Falcónak.

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó finálé második meccsét szombaton játsszák Szombathelyen.