Egy győzelemre az elődöntőtől az Egis Körmend

Egy győzelemre került az elődöntőtől a Körmend a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a negyeddöntő harmadik mérkőzésén hazai pályán nyerni tudott a Pécs ellen.

A körmendiek ezúttal is rendelkeztek hiányzóval: a régóta maródi Horti Bálint mellé Csorvási Milán is lesérült az előző, pécsi mérkőzésen.

A vasiak rettentő rosszul kezdték a mérkőzést, hiszen hét és fél percig csak 4 pontot dobtak, de 15-öt kaptak. Innen kellett felállni, hogy legyen esély a folytatásban. Nagyszünetre fokozatosan csökkentették hátrányukat és minimális, egy pontos különbséggel menetek pihenőre.

A folytatásban fej-fej mellett haladt a két csapat, egyikük sem tudott komolyabb előnyt kiharcolni. A záró 10 percre azonban megrázta magát minden körmendi játékos és Terry Allan vezetésével 12 pontos győzelmet arattak.

Egis Körmend – PVSK-Pannonpower 87-75 (11-17, 21-16, 24-19, 31-23)

Körmend, 1900 néző. Játékvezetők és MKOSZ Ellenőr: Pálla Zoltán, Győrffy Pál, Kulcsár Tibor (Bodrogváry Iván)

Egis Körmend: Gibbs 12/3, L. Smith 8, Ferencz 7/3, Kromah 14/6, Allen 35/6. Csere: Petty 6, Németh Á. 2, Doktor 3/3, Márton. Vezetőedző: Gasper Potocnik

PVSK-Pannonpower: Nelson 5/3, Supola 17/9, Antóni 10/6, C. Smith 25/15, Sejfic 4. Csere: Bíró, Harazin 8, Demeter 6/3, Krnjajszki. Vezetőedző: Csirke Ferenc

Az eredmény alakulása: 3. p.: 2–7. 7. p.: 4–15. 13. p.: 18–17. 18. p.: 30–29. 22. p.: 37–40. 28. p.: 54–48. 33. p.: 61–55. 36. p.: 75–62

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Körmend javára. Folytatás pénteken 18 órától Pécsen.

Gasper Potocnik: – Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, ellenfelünk keményen küzdött, alaposan megnehezítette a dolgunkat. Erre is számítottunk, tudtuk, hogy meg kell dolgoznunk a sikerért. Sok hiba is becsúszott a játékunkba, ami természetes, hiszen a játékosok már nagyon fáradtak. Fontos győzelmet arattunk, pénteken szeretnénk lezárni ezt a párharcot.

Csirke Ferenc: – Örülök annak, hogy nem vallottunk szégyent, jó mérkőzést játszottunk, elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Sok ziccert hibáztunk, s ellenfelünk gyors indításokból könnyű kosarakat tudott szerezni. Szeretnénk még visszajönni Körmendre, mert ebben a remek hangulatú csarnokban jó lenne kivívni a továbbjutást.

Ki volt az Egis Körmend - PVSK-Pannonpower mérkőzés legjobbja?