Az Alba Fehérvár a rájátszás első kiemeltje

Az Alba Fehérvár lesz az első kiemelt a férfi kosárlabda NB I rájátszásában, miután a középszakasz utolsó játéknapján legyőzte az Egis Körmendet.

A körmendieknél ezúttal is hiányzott sérülés miatt Horti Bálint és Parrish Petty, de Terry Allan már vállalni tudta a játékot.

A fehérvári találkozó első két negyedében a vendég körmendiek igyekeztek tartani a lépést a házigazdákkal, utóbbiak viszont a kilenc ponttal megnyert harmadik felvonásban elhúztak, és végül a száz pontot is túldobva győztek.

Alba Fehérvár – Egis Körmend 105-96 (25-24, 24-20, 28-19, 28-33)

Székesfehérvár, 2200 néző. Játékvezetők és MKOSZ Ellenőr: Papp Péter, Frányó Péter, Ádám József (Hartyáni Zsolt)

Alba Fehérvár: Taylor 8/6, Mohammed 22/6, Markovics 15, Lóránt 25/6, Kerller Á. 10 Cserék: Farr 16/3, Shepard 9/3, Keller I. – Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Egis Körmend: Gibbs 22/9, Smith 25/9, Ferencz 15/9, Kromah 17/15, Csorvási 8 Cserék: Allen 9/3. Németh – Vezetőedző: Gasper Potocnik

Az eredmény alakulása: 3. p.: 7–6. 5. p.: 13–11. 8. p: 17–24. 12. p.: 27–26. 15. p.: 36–34. 18. p.: 42–38. 22. p.: 53–44. 25. p.: 59–49. 28. p.: 66–57. 32. p.: 81–70. 35. p: 87–76. 38. p.: 96–85.

Dzunics Braniszlav: — Mindkét csapat főleg támadásban mutatta meg, hogy miért is tart ott jelenleg. Sportszerű, és férfias játékot láthattunk, elsősorban a festékben domináltunk. A harmadik negyedben sikerült rátenni egy lapáttal, erre feltétlenül szükség volt, a negyedik negyedre, pedig teljesen összeállt a védekezésünk.

Gasper Potocnik: — Reális eredmény született, megérdemelte az Alba a győzelmet, és a középszakasz elsőséget, mert egész szezonban a sérülések ellenére is jó teljesítményt nyújtott. Nagyjából egész szezonban problémát okozott, hogy nem voltunk eléggé kemények védekezésben, illetve a kizárásokkal akadt rengeteg gondunk, sok kosarat kaptunk második esélyből is. A playoffban minden a nulláról kezdődik, szeretném azt, hogy a szezon végén nagyon büszke lehessek a csapatomra.

A felsőház másik csütörtöki összecsapásán a jól hajrázó Falco KC Szombathely hazai környezetben jobbnak bizonyult a Zalaegerszegnél.

A középszakasz zárultával kialakult a negyeddöntő párosítása. A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak.

Eredmények:

Falco KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 88-80 (15-20, 25-18, 23-30, 25-12)

Változtak a tabella számítására vonatkozó FIBA-szabályok. Csak akkor kell miniligát csinálni holtversenyes csapatok között, ha az adott bajnokságban már minden mérkőzést lejátszottak a csapatok.
Ha ez még nem történt meg, a kosárkülönbség a mérvadó. Utóbbi egyenlősége esetén a több dobott pont számít.