A Zalaegerszeg hazai pályán meglepően simán, 21 ponttal legyőzte az Egis Körmend csapatát a férfi kosárlabda NB I felsőházában, a középszakasz csütörtöki játéknapján.

Körmendieknél ezúttal is hiányzott Horti Bálint, Cole Dickerson, de nem lépett pályára Parrish Petty és Terry Allan sem, így az Alba Fehérvár elleni keret állt Gasper Potocnik rendelkezésére.

A mérkőzés szünetében az 1992-ben bajnoki címet nyert ZTE bajnokait köszöntötték, akik kupát és bajnokságot is nyertek, a bajnokságban éppen a vasi Körmend-Hunor csapatát legyőzve.

Zalakerámia-ZTE KK – Egis Körmend 101-81 (26-22, 22-23, 28-20, 26-16)

Zalaegerszeg, 2100 néző. Játékvezetők és MKOSZ Ellenőr: Kapitány Gellért, Frányó Péter, Tőzsér Dénes (Gincsai János)

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 15/9, Norfleet 11/6, Benke 12, Szabó Zs. 20/12, Drungilas 16 Cserék: Gáll -. Kovács -, Czinger 2, Mohácsi 2, Wright 8, Kis R. 16/12 Vezetőedző: Bencze Tamás

Egis Körmend: Gibbs 16/3, Smith 17/6, Ferencz 6/6, Kromah 25/6, Csorvási 6 Cserék: Márton -, Oroszi 1, Németh 9/6, Doktor 1 Vezetőedző: Gasper Potocnik

Az eredmény alakulása: 4. perc: 13–7. 7. p.: 19–11. 12. p.: 26–24. 15. p.: 35–36. 17. p.: 41–36. 22. p.: 57–47. 28. p.: 74–57. 32. p.: 80–67. 35. p.: 90–71. 38. p.: 98–74

Kipontozódott: Csorvási (37. p.)

Bencze Tamás: – A második félidőben olyan iramban játszottunk, amit a szűkebb kerettel rendelkező vendégegyüttes nem bírt erővel. Zónával tudtuk megfogni az egyébként helyenként ügyesen és hősiesen játszó vasiakat. Igazi kosárünnep volt a mai, jubileum, szép győzelem és két sportszerű közönség.

Gasper Potocnik: – Elismerésem a ZTE-é, óriási erőket mozgósított, nagy tempót diktált, és elég gyorsan faultproblémáink lettek, különösen centerpozícióban. Most azon leszünk, hogy rendezzük a sorokat és a következő mérkőzésen a lehető legtöbbet tudjuk kihozni magunkból.

A mérkőzés felvétele (MTEtv):

Eredmény, középszakasz, felsőház, 6. forduló:

Zalakerámia ZTE KK – Egis Körmend 102-81 (26-22, 22-23, 28-20, 26-16)
Falco KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 77-71 (16-18, 21-19, 18-11, 22-23)

H Csapat M Gy V Dp Kp % Pt

Változtak a tabella számítására vonatkozó FIBA-szabályok. Csak akkor kell miniligát csinálni holtversenyes csapatok között, ha az adott bajnokságban már minden mérkőzést lejátszottak a csapatok. Ha ez még nem történt meg, a kosárkülönbség a mérvadó. Utóbbi egyenlősége esetén a több dobott pont számít.