Körmendi siker a vasi rangadón

Az Egis Körmend házigazdaként 102-86-ra legyőzte a szombathelyi Falco KC csapatát a férfi kosárlabda NB I felsőházában, a középszakasz csütörtöki játéknapján.

A mérkőzés előtt köszöntötték az 1987-es első vidéki bajnokcsapat tagjait, akik 30 évvel ezelőtt, 1987. április 12-én a bajnoki döntő harmadik mérkőzésén 82-72-re legyőzték a nagy esélyes Budapesti Honvéd csapatát és ezzel sporttörténelmet írtak.

Körmendi oldalon ezúttal Cole Dickerson maradt ki a légiósok közül, míg Horti Bálint továbbra is a maródiak listáján szerepel.

Egis Körmend – Falco KC Szombathely 102-86 (30-18, 30-17, 17-23, 25-28)

Körmend, 2000 néző. Játékvezetők és MKOSZ Ellenőr: Földházi Tamás, Hegedüs Tibor, Tőzsér Dénes (Bodrogváry Iván)

Egis Körmend: Petty 10/6, Kromah 19/12, Ferencz 8/6, Allen 13, Csorvási 8. Csere: Smith 19/6, Gibbs 19/9, Németh 6/6. Vezetőedző: Gasper Potocnik

Falco KC Szombathely: Medford 9, Govens 27/12, Váradi 11/9, Bognár, Zsigeranovics 13. Csere: Pustahvar 17/6, Tóth N. 2, Barham 2, Kovács P. 2, Simon K. 3. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

Az eredmény alakulása: 4. perc: 12-0. 8. p.: 25-11. 15. p.: 40-22. 18. p.: 54-33. 22. p.: 62-45. 27. p.: 71-52. 33. p.: 89-65. 37. p.: 98-71.

Kipontozódott: Csorvási (37. p.) Govens (39. p.)

Gasper Potocnik: – Látványos, szórakoztató mérkőzést játszottunk. Az első félidőben mind támadásban, mind védekezésben kiemelkedően teljesítettünk. A második félidőt a nagy különbségű vezetésünk birtokában álmosan kezdtünk, de végig kontrolláltuk a játékot. Sajnos sérülések is akadályozták a játékunkat, remélem a hétvégére mindenki a csapat rendelkezésére állhat, hiszen egy nagyon erős gárda, az Alba Fehérvár lesz a vendégünk.

Szrecsko Szekulovics: – Ma kétarcú volt a csapatom. Az első félidőben katasztrofálisan játszottunk, nagyon sok elemi hibát követtünk el, amelyből ellenfelünk könnyű kosarakat dobott. A második félidőben elkaptuk a ritmust, sokkal dinamikusabb lett a játékunk, de egy ilyen kiváló csapat ellen még ez is kevés volt ahhoz, hogy meglepetést okozzunk. Tulajdonképpen egy sima mérkőzésen maradtunk alul.

Ki volt az Egis Körmend - Falco KC Szombathely mérkőzés legjobbja?