Az Egis Körmend küzdelmes mérkőzésen öt pontos győzelmet aratott a szomszédvár ZTE ellen a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházi mérkőzésén.

A körmendiek sikerrel rajtoltak a középszakasz felsőházi rájátszásában, akiktől ezúttal is hiányzott a sérült Horti Bálint és a légiósok közül ismét kimaradó Sterling Gibbs is.

A vasiak a második negyedben már 23 ponttal is vezettek, ahonnan a vendégek az utolsó percekre két pontra visszajöttek, de a sokkal higgadtabb hazaiak megnyerték a találkozót.

Viszont nem lehet szó nélkül elmenni az egerszegi szurkolók – finoman szólva is – kulturálatlan viselkedése mellett. Zalai részről már nem előszőr fordult elő, hogy trágár, rasszista, kirekesztő rigmusokkal „ajándékozzák meg” ellenfelüket…

Egis Körmend – Zalakerámia ZTE KK 86-81 (26-23, 28-13, 13-27, 19-18)

Körmend, 2000 néző. Játékvezetők és MKOSZ Ellenőr: Kapitány Gellért, Győrffy Pál, Praksch Péter (Hartyáni Zsolt)

Egis Körmend: Petty 13/3, Ferencz -, Kromah 16/9, Allen 23/9, Csorvási 16. Cserék: Dickerson 7/3, Smith 11, Németh -. Vezetőedző: Gasper Potocsnik

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 14/9, Norfleet 14, Benke 19/6, Szabó Zs. 8/3, Drungilas 16. Cserék: Mohácsi 3/3, Kis R. 4, Wright 3. Vezetőedző: Bencze Tamás

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–5. 8. p.: 18–19. 13. p.: 35–26. 18. p.: 52–29. 22. p.: 54–47. 27. p.: 65–56. 33. p.: 73–65. 37. p.: 81–76

Gasper Potocnik: – Az első félidőben szinte maradéktalanul megvalósítottunk mindent abból, amit előre elterveztünk. Érthetetlen számomra is az a játék, amit a második félidőben produkáltunk, ezért a szurkolóinktól is elnézést kérek. Elveszítettük a ritmusunkat, sok rossz döntést hoztunk, az egyéni megoldásokat erőltettük. A ZTE jó csapat, kis híján megbüntette a hibáinkat, a végén volt egy kis szerencsénk is.

Bencze Tamás: – A második negyedben nagy hátrányba kerültünk, mert mi fegyelmezetlenek voltunk, a Körmend pedig nagyon jól dobott. A félidőben sikerült rendet tennünk a fejekben és egy más csapat lépett pályára. Jól oldottuk meg a kettő a kettő elleni szituációkat és hibázásra kényszerítettük ellenfelünket, a szerzett labdákból könnyű kosarakat dobtunk. Sajnos a végén nem tudtunk élni a lehetőséggel.

Ki volt az Egis Körmend - Zalakerámia-ZTE KK mérkőzés legjobbja?