Az Egis Körmend 11 ponttal bizonyult jobbnak vasi riválisánál, a Falcónál a férfi kosárlabda NB I egyetlen vasárnapi mérkőzésén.

Egis Körmend – Falco KC Szombathely 92-81 (24-19, 20-22, 26-21, 22-19)

Körmend, 2000 néző. Játékvezetők és MKOSZ Ellenőr: Benczur Tamás, Söjtöry Tamás, Ádám József (Gencsev Plámen)

Egis Körmend: Petty 16/6, Smith 5, Ferencz 9/3, Allen 23/6, Csorvási 15. Csere: Gibbs 7/3, Kromah 17/6, Horti. Németh Á. Vezetőedző: Gasper Potocnik

Falco KC Szombathely: Govens 14/9, Kovács 6/6, Váradi 5, Braham 23/15, Pustahvar 13/6. B Medford 6/3, Zsigeranovics 6, Simon, Bognár, Tóth N 8. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–10. 8. p.: 22–15. 14. p.: 28–28. 18. p.: 42–40. 23. p.: 48–44. 27. p.: 60–59. 32. p.: 70–66, 36. p.: 87–73

Gasper Potocnik: – Elégedett vagyok a csapattal, mert a megerőltető időszak után jól teljesítettek a mai mérkőzésen. Egy kiválóan felkészített csapat ellen győztünk, nagy küzdelemben. Az utolsó percig koncentrálnunk kellett, örülök annak, hogy az új játékosunk, Kromah jól beilleszkedett a csapatba. Most egy kicsit pihenünk és készülünk az előttünk álló feladatokra.

Szrecsko Szekulovics: – Nagyon kemény és küzdelmes mérkőzést játszottunk, ma a csapat a szebbik arcát mutatta, nem úgy, mint Győrben. Próbáltuk alacsony szerkezettel meglepni a Körmendet, egy ideig eredményes volt a taktikánk, ám a később sok támadó és egyéb hibát követtünk el. A hazai pálya előnyét jól kihasználta a Körmend.

Szavazzon a mérkőzés legjobb körmendi játékosára!

[highlight]

Ki volt az Egis Körmend - Falco KC Szombathely mérkőzés legjobbja?