A Körmend fölényes, 90-65-ös győzelmet aratott a vendég Kecskemét felett a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Egis Körmend–KTE-Duna Aszfalt 90–65 (20–14, 29–14, 20–23, 21–14)

Körmend, 1900 néző. Játékvezetők: Farkas Gábor, Török Róbert, Vida Béla (Várhalmi Zsolt)

Egis Körmend: Petty 12, L. Smith 15/3, Ferencz 12/9, Allen 13/3, Horti 7. Csere: Loveridge 3, Csorvási 7, Gibbs 16/9, Németh 3, Doktor 2, Márton. Vezetőedző: Gasper Potocnik

Kecskemét: Pongó Má. 9/3, Pongó Ma. 10/3, Derasimovic 18/6, Ivosev, Karahodzsics 11. Csere: Mészáros 10/6, Hegedűs 5/3, Dobos, Molnár D., Fülöp 2, Pálinkás. Vezetőedző: Forray Gábor

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–2. 8. p.: 18–9. 13. p.: 24–14. 17. p.: 42–17. 24. p.: 55–35. 27. p.: 62–44. 32. p.: 71–56. 38. p.: 84–60

Kipontozódott: Hegedűs (33. p.) Pongó Ma. (34. p.)

Gasper Potocnik: – Jár a gratuláció a játékosoknak és az edzői stábnak, hogy a kudarcok után ismét talpra álltunk és nagyon fontos győzelmet arattunk. Elsősorban mentálisan kellett rendbe rakni a csapatot, örülök, hogy sikeresen megoldottuk ezt a nehéz feladatot. Teljes erőbedobással készülünk a szerdai, Chalon elleni kupamérkőzésre, szeretnénk helytállni.

Forray Gábor: – További sikereket kívánunk a vasiaknak a nemzetközi kupában. Ezúttal az aktív rotációból két játékosunk is hiányzott, majd Ivosev Tamás is megsérült. A második félidőben megpróbáltunk változtatni a taktikánkon, ez eredményesnek bizonyult, elégedett vagyok azzal, amit a harmadik és negyedik negyedben produkáltunk.

Ki volt az Egis Körmend - KTE-Duna Aszfalt mérkőzés legjobbja?